Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zima se nevzdává. Předpověď počasí na noc a sobotu 14. března

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Od jihozápadu bude postupovat do střední Evropy tlaková výše. Po její přední straně k nám bude proudit chladný vzduch od severu, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07): Převážně polojasno, ojediněle sněhové přeháňky, pod 400 m i smíšené. Nejnižší teploty +3 až -1 °C. Mírný západní až severozápadní vítr 2 až 6 m/s bude k ránu slábnout. Tlaková tendence: mírný vzestup Rozptylové podmínky: dobré Počasí přes den (07-24): Polojasno až oblačno, na jihozápadě až zataženo. Zpočátku ojediněle sněhové přeháňky, pod 400 m i smíšené. Během dne od severu ubývání oblačnosti až do vyjasnění. Nejvyšší teploty 5 až 9 °C, v 1000 m na horách kolem -1 °C. Slabý, během dne mírný severozápadní až severní vítr 2 až 6 m/s se bude měnit na severovýchodní až východní. Tlaková tendence: slabý vzestup Rozptylové podmínky: dobré

Témata:  počasí zima

Související

Aktuálně se děje

28. listopadu 2025 13:23

24. listopadu 2025 17:55

12. listopadu 2025 12:17

Tváří v tvář smrti, ale s nízkým platem. Pietní profese dál zaostávají za průměrem

Listopad bývá obdobím, kdy lidé častěji zavítají na hřbitovy a připomínají si své blízké. S tím se dostávají do popředí i profese spojené s pietními službami – květinářky, pracovníci pohřebních služeb či kameníci. Podle údajů portálu Platy.cz se jejich výdělky výrazně liší. Kameníci si měsíčně přijdou přibližně o 60 % více než květinářky, přesto se ani oni nedostanou nad celostátní průměr. Zatímco příjmy květinářek a pracovníků pohřebních služeb zůstávají znatelně pod ním, mzdy kameníků se k průměrné úrovni alespoň přibližují.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy