Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zima se nevzdává, na Česko se žene sníh. Předpověď počasí na noc a pátek 5. března

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Studená fronta postoupí během noci z našeho území k jihu a za ní k nám bude po přední straně tlakové výše nad Britskými ostrovy proudit studený vzduch od severu, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07): Zataženo až oblačno, občas déšť přecházející od severu ve sněžení, v nížinách déšť se sněhem. Na jihu a jihovýchodě zpočátku až polojasno beze srážek. Nejnižší teploty +3 až -1 °C. Mírný západní vítr 2 až 6 m/s se bude měnit na severní. Tlaková tendence: setrvalý stav, postupně mírný vzestup Rozptylové podmínky: většinou dobré Počasí přes den (07-24): Zpočátku zataženo až oblačno, na většině území občasné sněžení nebo sněhové přeháňky, v nížinách na jihu a jihovýchodě srážky smíšené. Během dne od severu oblačno až polojasno, ojediněle sněhové přeháňky. Večer ustávání srážek a ubývání oblačnosti až do vyjasnění. Nejvyšší teploty 1 až 5 °C, v 1000 m na horách kolem 0 °C, na horách během dne ochlazování. Mírný severní až severovýchodní vítr 3 až 7 m/s, večer zeslábne. KOMENTÁŘ METEOROLOGA: Večer ojediněle tvorba náledí. Tlaková tendence: mírný vzestup Rozptylové podmínky: dobré

Témata:  počasí sníh

Aktuálně se děje

14. června 2024 9:44

13. června 2024 13:35

12. června 2024 11:13

12. června 2024 10:38

Léto je zátěž pro laky karoserií, zapečený ptačí trus může způsobit poškození vrchní vrstvy laku

Pravidelné mytí karoserie je nejenom vizitkou majitele, ale také důležitým nástrojem péče o automobil. Letní měsíce navíc mohou být pro laky karoserií problém a takzvaně zapečený ptačí trus může způsobit poškození vrchní vrstvy laku. V tomto období je tedy třeba mýt vůz častěji a operativněji. Jak vybrat správnou automyčku? Každý typ má své výhody a nevýhody. Na co si dát také pozor?

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy