Zeman už gratuloval Babišovi k zastavení trestního stíhání

Prezident Miloš Zeman dnes telefonicky popřál premiérovi Andreji Babišovi (ANO) k jeho 65. narozeninách a také k zastavení trestního stíhání, uvedl na twitteru mluvčí Hradu Jiří Ovčáček.

Miloš Zeman
reklama

Rozhodnutí o zastavení trestního stíhání ještě nebylo vydáno. Žalobce Jaroslav Šaroch podle dnešní zprávy změnil právní názor na kauzu Čapí hnízdo, v níž čelí návrhu na podání obžaloby i Babiš. Podle Deníku N se Šaroch rozhodl zastavit trestní stíhání. Žalobcův nadřízený z pražského městského státního zastupitelství nyní zjišťuje, zda je změna zákonná a důvodná.

"Prezident republiky Miloš Zeman v pondělí dne 2. září 2019 telefonicky blahopřál předsedovi vlády Andreji Babišovi jak k jeho 65. narozeninám, tak k zastavení trestního stíhání," napsal prezidentův mluvčí.

Server Deník N dnes informoval s odvoláním na informace dvou zdrojů obeznámených s výsledkem o tom, že dozorující státní zástupce Jaroslav Šaroch rozhodl o zastavení Babišova stíhání v případu padesátimilionové evropské dotace na výstavbu farmy Čapí hnízdo. Konečné rozhodnutí ale zatím podle mluvčího pražských žalobců Aleše Cimbaly vydáno nebylo, nyní je posoudí Šarochovi nadřízení.

Babiš dnes zopakoval, že je přesvědčen o své nevině a že pevně věří, že státní zástupce stíhání skutečně zastaví. Opozice čeká, jak státní zastupitelství své rozhodnutí vysvětlí.

V souvislosti s padesátimilionovou dotací EU na stavbu rekreačního a konferenčního areálu Čapí hnízdo čelí Babiš od října 2017 obvinění z dotačního podvodu a z poškození finančních zájmů Evropské unie. Hrozí mu až desetileté vězení. Stíháni jsou i premiérova žena Monika, dcera Adriana Bobeková či švagr Martin Herodes. Policie navrhla letos v dubnu Šarochovi, aby Babiše i ostatní obžaloval.

Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky