Zakoupené vstupenky na OH v Tokiu mohou lidé v listopadu vrátit

Zakoupené vstupenky na olympijské hry v Tokiu, které byly kvůli pandemii koronaviru odloženy na příští rok, mohou lidé v Japonsku vracet od 10. listopadu do konce měsíce. Oznámil to dnes organizační výbor her s tím, že zakoupené lístky zůstávají v platnosti. Zatím ale není jasné, jestli budou moct do hledišť diváci. Vstupenky na paralympijské hry, jež byly rovněž odloženy, bude možné vrátit v prosinci.

Olympijské hry
reklama

Japonští pořadatelé rovněž oznámili, že budou vracet peníze za zrušená sedadla, pokud by kvůli bezpečnostním opatřením ohledně covidu-19 došlo k úpravě kapacity stadionů. Vracení vstupenek se nevztahuje na fanoušky, kteří si lístky zakoupili přes národní olympijské výbory. Ty si pravidla refundace určují sami.

Zájem Japonců o vstupenky na hry mnohonásobně překročil nabídku, ve třech kolech se jich mezi obyvatele pořadatelské země rozdělilo zhruba 4,5 milionu z celkového počtu 7,8 milionu. Pořadatelé očekávali, že z prodeje lístků utrží přibližně 800 milionů dolarů (zhruba 18,3 miliardy korun).

Olympijské hry byly kvůli pandemii koronaviru poprvé v historii odloženy. Místo letošního přelomu července a srpna by se měly uskutečnit v téměř totožném termínu příští rok. Odložení her si vyžádá velké ztráty, pořadatelé proto chtějí seškrtat některé náklady.

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky