Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Volkswagen má další problém. Dodavatel Prevent Group podal na automobilku žalobu

Volkswagen
Volkswagen
Foto: Pixabay

Dodavatel automobilových součástek Prevent Group zažaloval německou automobilku Volkswagen. Tvrdí, že firma brání dodavatelům v přebírání menších konkurentů ve Spojených státech, a požaduje odškodné přes 750 milionů dolarů (více než 17 miliard Kč).

Volkswagen podle žaloby podané u detroitského soudu získává od dodavatelů písemné závazky, že neumožní svůj prodej firmě Prevent Group. Automobilka se zatím k žalobě nevyjádřila, píše agentura Reuters.

Volkswagen podle společnosti Prevent Group využívá svou sílu na trhu k vytváření tlaku na malé dodavatele, kteří jsou nuceni souhlasit s jeho "nespravedlivými podmínkami a cenami".

Témata:  Volkswagen soudy

Aktuálně se děje

14. června 2024 9:44

13. června 2024 13:35

12. června 2024 11:13

12. června 2024 10:38

Léto je zátěž pro laky karoserií, zapečený ptačí trus může způsobit poškození vrchní vrstvy laku

Pravidelné mytí karoserie je nejenom vizitkou majitele, ale také důležitým nástrojem péče o automobil. Letní měsíce navíc mohou být pro laky karoserií problém a takzvaně zapečený ptačí trus může způsobit poškození vrchní vrstvy laku. V tomto období je tedy třeba mýt vůz častěji a operativněji. Jak vybrat správnou automyčku? Každý typ má své výhody a nevýhody. Na co si dát také pozor?

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy