Víkend zůstane slunečný, rána budou dál mrazivá

Nadcházející víkend bude většinou slunečný, rána zůstanou mrazivá. Rozdíl mezi minimální a maximální teplotou může být ojediněle až 15 stupňů, což bývá pro toto období roku typické.

Ilustrační fotografie

V sobotu se začne zvolna oteplovat, noční teploty zůstanou ale dál pod nulou. Pocitovou teplotu může o víkendu na některých místech snižovat vítr. V polovině příštího týdne přibude na obloze mraků, teploty budou stoupat až k 15 stupňům Celsia a začnou se objevovat místa, kde nebude v noci mrznout, informovali dnes meteorologové na facebooku.

"Očekáváme, že se v následujícím období počasí příliš měnit nebude. Bude tedy většinou slunečno a po ránu mrazivo," uvedli pracovníci Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Dnešek bude opět relativně teplý, odpolední teploty se někde dostanou k deseti stupňům. V pátek po mrazivém ránu vystoupí teploty už jen maximálně na osm stupňů Celsia, většinou budou ale nižší. Od soboty se začne postupně oteplovat, po víkendu se dostanou přes deset stupňů. Noční teploty zůstanou zpočátku dál pod nulou, změnit se to má až v druhé polovině příštího týdne.

Témata: počasí | MoneyMAG.cz

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky