Víkend bude zpočátku deštivý, v neděli bude jasno a vrátí se tropické teploty

Víkend bude v Česku zpočátku deštivý, v sobotu odpoledne a večer bude srážek ubývat, v neděli bude jasno a teploty se vrátí nad tropickou třicítku. Vyplývá to z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Dnes meteorologové srážky nečekají, ojediněle se mohou vyskytnout na Šumavě. V pátek odpoledne a večer se obloha zatáhne, v bouřkách může vydatně pršet.

Ilustrační fotografie
reklama

Dnes bude jasno až polojasno. Teploty přes den vystoupají na 27 až 31 stupňů Celsia, na severovýchodě bude kolem 26 stupňů. "Zcela jiná situace však nastane zítra (v pátek), kdy přes naše území začne postupovat brázda nízkého tlaku vzduchu spojená s tlakovou níží nad Britskými ostrovy. V této brázdě bude postupovat studená fronta, která přinese na většinu území, s výjimkou severovýchodu, přeháňky, déšť, místy i bouřky. Večer budou bouřky v Čechách a na Českomoravské vrchovině i silné," uvedli meteorologové na facebooku. Podle nich nejsou vyloučeny ani velmi silné bouřky doprovázené přívalovými srážkami s vydatnými srážkovými úhrny kolem 70 milimetrů.

V sobotu bude zpočátku oblačno až zataženo, místy se mohou vyskytnout ještě bouřky. Odpoledne a večer očekávají meteorologové ubývání oblačnosti a srážek. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 21 až 25 stupni, při zmenšené oblačnosti může být až 28 stupňů Celsia. V neděli už bude jasno až polojasno, přeháňky či bouřky by se měly objevovat pouze ojediněle, teploty vystoupají až k 32 stupňům Celsia. Na začátku příštího týdne se pak opět vrátí bouřky, teploty zůstanou tropické.

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky