Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ve středu nás zahřeje slunce. Předpověď počasí na 4. prosince

Zimní slunce
Zimní slunce
Foto: Pixabay

Kolem tlakové výše, která se bude přesouvat ze střední Evropy dále k jihovýchodu, k nám začne ve vyšších vrstvách atmosféry proudit teplý vzduch od jihozápadu, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07): Polojasno až jasno, na severu zpočátku oblačno až zataženo. Ojediněle mlhy, i mrznoucí, nebo nízká oblačnost. Nejnižší teploty -3 až -7 °C, zejména v severní polovině území při zvětšené oblačnosti kolem -1 °C. Slabý jižní vítr do 3 m/s nebo klidno. Tlaková tendence: slabý pokles Rozptylové podmínky: mírně nepříznivé Počasí přes den (07-24): Jasno až polojasno, ojediněle mlhy, i mrznoucí, nebo nízká oblačnost. Večer postupně místy tvorba nízké oblačnosti. Nejvyšší teploty 1 až 5 °C, v 1000 m na horách kolem 0 °C, na Šumavě kolem 4 °C. Slabý, postupně mírný jižní až jihovýchodní vítr 2 až 5 m/s, k večeru na Českomoravské vrchovině a na severu Moravy a ve Slezsku vítr mírný 3 až 7 m/s. Tlaková tendence: slabý pokles, postupně setrvalý stav Rozptylové podmínky: mírně nepříznivé, postupně většinou dobré

Témata:  počasí zima

Aktuálně se děje

30. května 2024 17:27

28. května 2024 12:00

28. května 2024 11:21

Inflace ve střední Evropě opět ožívá. Do konce roku vzroste nad cílové hodnoty centrálních bank

Poslední údaje dokazují, že ve střední Evropě opět dochází k růstu inflace. Po zveřejnění posledních údajů za duben, kdy inflace rostla v Česku, Polsku i Maďarsku, analytici z Allianz Trade očekávají, že inflace poroste po zbytek letošního roku a zvýší se nad cílové hodnoty centrálních bank. Dle prognózy by celková hodnota inflace za rok 2024 měla dosáhnout 3,7 % v Česku, 4,6 % v Polsku a 4,8 % v Maďarsku.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy