Vánoční stromy se letos v Brně rozsvítí. Zřejmě budou chybět stánky s jídlem a pitím

Navzdory koronavirové pandemii se na brněnském náměstí Svobody i letos rozsvítí vánoční strom. Představitelé města, městské části Brno-střed, turistického informačního centa a další zapojení partneři se shodli na podobě adventních trhů. O to zásadní lidé nepřijdou. Neuskuteční se ale například oslavy Silvestra a zřejmě nebudou stánky s jídlem a pitím, uvedla v tiskové zprávě Adéla Nováková z turistického informačního centra.

Vánoční trhy v Brně
reklama

Cílem organizátorů bylo najít kompromis, který lidem umožní si příjemně a zároveň bezpečně trhy užít. "Náměstí Svobody rozsvítí vánoční strom, letos 14 metrů vysoká jedle z bílovického polesí. Strom bude již tradičně i na Zelném trhu a Moravské náměstí opět ozdobí oblíbené vánoční kolo. Halouzkův betlém najde opět svoje místo na Dominikánském náměstí," uvedla primátorka Markéta Vaňková (ODS).

Řemeslné a prodejní stánky budou stát na náměstích a v ulicích s bezpečnými odstupy. Zatím ale není jisté, zda bude k mání trdelník, punč či další pochutiny. "Trhy začínají 27. listopadu, takže uvidíme, jaká bude situace. Gastronomické stánky zatím neplánujeme stavět, ale pokud se situace zlepší, doplníme nabídku prodejem jídla a pití například v podobě zimních zahrádek nebo food trucků. Zkrátka něčeho mobilního," dodala Nováková. Podle ní vznikl flexibilní model, který může pružně reagovat na aktuální epidemickou situaci.

Adventní atmosféru dále podpoří bohatá světelná i další výzdoba centra města. Vánoce v Brně budou mít také novou vizuální podobu. "Jedná se o pletené vzory odkazující k vánočním svetrům, ze kterých se vypletou různé, ryze brněnské vzory. V této nové vizualitě bude také vánoční kolekce dárků z Brna. Letos budou chybět akce s potenciálem přilákat na jedno místo velký počet lidí. Rozsvícení vánočního stromu 27. listopadu například nebude s kulturním doprovodem a v jednu určitou hodinu. Vynechají se také oslavy Silvestra i velké hudební produkce," dodala Nováková.

Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky