V pražské MHD nepojedou školní autobusy ani noční vlaky

V rámci pražské integrované dopravy (PID) bude od středy 14. října dočasně zrušen provoz školních autobusů v Praze a následně nepojedou ani v rámci příměstské dopravy. Předčasně bude ukončen provoz sezonních rekreačních vlaků a nepojedou ani víkendové noční vlaky. Důvodem je nižší počet cestujících a opatření proti šíření nemoci covid-19. ČTK to dnes sdělil Filip Drápal, mluvčí organizace Ropid, která plánuje PID. Pražský dopravní podnik (DPP) již rozhodl omezit provoz některých autobusů pouze do 22:00.

Ilustrační fotografie

"Vzhledem k zavedení distanční výuky také na základních školách budou od středy 14. října dočasně zrušeny všechny školních linky v Praze, linky číslo 251 až 275," uvedl Drápal.

Školní autobusy nepojedou od pondělí 19. října ani na příměstských autobusových linkách PID. Toto opatření platí po dobu zavřených základních škol.

Kvůli opatřením proti koronaviru bude předčasně ukončen provoz sezonních rekreačních vlaků PID, a to od soboty 17. října. Jde o cyklohráček z Prahy do Slaného, brdský cyklovlak, vlaky do Středního Posázaví a o tři tzv. rychlíky, tedy Kokořínský, Bezdězský a Rakovnický. Nepojede ani vlak do Českého ráje. V tomto případě to musí odsouhlasit ještě Liberecký a Královéhradecký kraj.

Dočasně zrušen bude od noci z 16. na 17. října víkendový noční rozjezd vlaků ve 2:30 z Prahy do Středočeského kraje, a to včetně vlaků v opačném směru s příjezdem do Prahy před 2:30. "Konkrétně jde o linky S1 až S9 a S22," dodal Drápal.

Pražský dopravní podnik již rozhodl o omezení provozu 35 autobusových linek. Začne platit od soboty 17. října. Důvodem jsou koronavirová opatření a s nimi spojený menší zájem cestujících o MHD ve večerních a nočních hodinách. Vybrané autobusy tak budou jezdit jen do 22:00.

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky