V pondělí hrozí bouřky s kroupami. Předpověď počasí na 13. dubna

Na většině území České republiky hrozí v pondělí bouřky doprovázené kroupami, přechodně zesílí i vítr, v nárazech může dosáhnout kolem 70 kilometrů za hodinu. Vyplývá to z aktuální výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). V místech nad 500 metrů nad mořem očekávají meteorologové sněhové nebo smíšené srážky.

Diskuse: 0

Ilustrační fotografie
reklama

"Při přechodu výrazné studené fronty od severozápadu během pondělního dne se budou vyskytovat přeháňky, místy bouřky, které mohou být doprovázeny i krupkami. Později od severozápadu nad 500 m srážky sněhové nebo smíšené," uvedl ČHMÚ. Výstraha před silnou bouřkou s nízkým stupněm nebezpečí platí v pondělí od 11:00 do 22:00 ve všech krajích kromě Libereckého, Ústeckého a Karlovarského.

Meteorologové doporučují zvýšenou opatrnost při pohybu venku a při řízení vozidel. Podle nich by se mohla v krupkových a sněhových přeháňkách přechodně snížit dohlednost pod 100 metrů. Je třeba tomu přizpůsobit rychlost jízdy, uvedli.

Počasí v noci (22-07):
Polojasno až skoro jasno, při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky. Nejnižší teploty 8 až 4 °C. Slabý proměnlivý vítr do 4 m/s, k ránu postupně mírný jihozápadní 2 až 6 m/s.

Tlaková tendence: slabý až mírný pokles

Počasí přes den (07-24):
Zpočátku polojasno až skoro jasno. Od severozápadu oblačno až zataženo a na většině území déšť nebo přeháňky, postupně od severu nad 500 m srážky smíšené nebo sněhové. Místy bouřky, zejména v jihovýchodní polovině území. Později večer v severozápadní polovině Čech srážky jen ojediněle a ubývání oblačnosti místy až na polojasno. Nejvyšší teploty 15 až 20 °C, na jihu a jihovýchodě až 23 °C, odpoledne od severozápadu ochlazování, v 1000 m na horách na severu kolem 8 °C, na ostatních horách kolem 12 °C. Mírný západní vítr se bude měnit na čerstvý severozápadní až severní 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, v přeháňkách a bouřkách přechodně zesílí. Večer bude vítr od západu slábnout.

KOMENTÁŘ METEOROLOGA: Na studené frontě se mohou vyskytnout v bouřkách nebo přeháňkách krupky, silnější nárazy větru a může být snížená dohlednost.

Tlaková tendence: slabý pokles, odpoledne a večer mírný vzestup

Loading...

Diskuze: V pondělí hrozí bouřky s kroupami. Předpověď počasí na 13. dubna

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky