V pondělí hrozí bouřky s kroupami. Předpověď počasí na 13. dubna

Na většině území České republiky hrozí v pondělí bouřky doprovázené kroupami, přechodně zesílí i vítr, v nárazech může dosáhnout kolem 70 kilometrů za hodinu. Vyplývá to z aktuální výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). V místech nad 500 metrů nad mořem očekávají meteorologové sněhové nebo smíšené srážky.

Ilustrační fotografie
reklama

"Při přechodu výrazné studené fronty od severozápadu během pondělního dne se budou vyskytovat přeháňky, místy bouřky, které mohou být doprovázeny i krupkami. Později od severozápadu nad 500 m srážky sněhové nebo smíšené," uvedl ČHMÚ. Výstraha před silnou bouřkou s nízkým stupněm nebezpečí platí v pondělí od 11:00 do 22:00 ve všech krajích kromě Libereckého, Ústeckého a Karlovarského.

Meteorologové doporučují zvýšenou opatrnost při pohybu venku a při řízení vozidel. Podle nich by se mohla v krupkových a sněhových přeháňkách přechodně snížit dohlednost pod 100 metrů. Je třeba tomu přizpůsobit rychlost jízdy, uvedli.

Počasí v noci (22-07):
Polojasno až skoro jasno, při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky. Nejnižší teploty 8 až 4 °C. Slabý proměnlivý vítr do 4 m/s, k ránu postupně mírný jihozápadní 2 až 6 m/s.

Tlaková tendence: slabý až mírný pokles

Počasí přes den (07-24):
Zpočátku polojasno až skoro jasno. Od severozápadu oblačno až zataženo a na většině území déšť nebo přeháňky, postupně od severu nad 500 m srážky smíšené nebo sněhové. Místy bouřky, zejména v jihovýchodní polovině území. Později večer v severozápadní polovině Čech srážky jen ojediněle a ubývání oblačnosti místy až na polojasno. Nejvyšší teploty 15 až 20 °C, na jihu a jihovýchodě až 23 °C, odpoledne od severozápadu ochlazování, v 1000 m na horách na severu kolem 8 °C, na ostatních horách kolem 12 °C. Mírný západní vítr se bude měnit na čerstvý severozápadní až severní 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, v přeháňkách a bouřkách přechodně zesílí. Večer bude vítr od západu slábnout.

KOMENTÁŘ METEOROLOGA: Na studené frontě se mohou vyskytnout v bouřkách nebo přeháňkách krupky, silnější nárazy větru a může být snížená dohlednost.

Tlaková tendence: slabý pokles, odpoledne a večer mírný vzestup

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky