SZÚ varuje před používáním polštářků pro kojence, které jim samy drží lahvičku. Dětem může hrozit udušení!

Státní zdravotní ústav (SZÚ) varuje před používáním polštářků pro kojence, které jim při pití samy drží lahvičku. Podle odborníků mohou být pro dítě nebezpečné, hrozí vdechnutí obsahu lahve a udušení. SZÚ o tom dnes informoval v tiskové zprávě. Prodej byl už zakázaný například v Irsku. Na českém trhu se podle ústavu nevyskytují, lze je ale objednat přes internet.

Snímek obrazovky internetového vyhledávače
reklama

"Výrobek připomíná známý cestovní polštář objímající krk a hlavu dítěte, ale je v části ležící na hrudníku dítěte doplněný místem pro upevnění kojenecké láhve. Tím dítě ztrácí přirozenou možnost láhev se stravou odstrčit či pustit z rukou ve chvíli, kdy už nechce pít," popsala Jitka Sosnovcová, vedoucí Národní referenční laboratoře pro materiály určené pro styk s potravinami a pro výrobky pro děti do tří let pod SZÚ.

"Stačí chvilka bez dozoru a snadno může dojít k dušení a v nejhorších případech i k udušení dítěte. V případě, že dítě u krmení usne, může se dusit i zcela tiše, rodiče neupozorní ani pláč či hlasitý kašel," doplnila. Dítě totiž s polštářkem leží na zádech a lahev je k polštářku připevněná gumičkou nebo sáčkem.

Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky