Státní svátek: Větší obchody dnes zůstanou po celém Česku zavřené

Velké obchody zůstanou dnes, kdy si ČR připomíná Den české státnosti, zavřené. Týká se to i obchodních řetězců s potravinami, jako je třeba Billa, Makro, Tesco, Lidl a další. Obchodní centra sice otevřeno mít mohou, ale lidé musí počítat s tím, že některé prodejny v nich otevřeny nebudou. Zákaz prodeje v maloobchodu se vztahuje na provozy nad 200 metrů čtverečních.

Nákupy a obchodní řetězce, ilustrační fotografie
reklama

Například pražské obchodní centrum Palladium na svém webu uvedlo, že bude mít otevřeno od 09:00 do 22:00, ale například prodejna Albert zůstane zavřená. Naopak některé velké celorepublikové řetězce nechají otevřené své menší provozovny. Billa uvedla, že její prodejny na pražském letišti a hlavním nádraží budou otevřené.

Velké obchody musí mít zavřeno na Nový rok, Velikonoční pondělí, 8. května, 28. září, 28. října, 25. a 26. prosince. Na Štědrý den smějí mít otevřeno jen do 12:00. Na dodržování zákazu dohlíží Česká obchodní inspekce. Zákaz se nevztahuje na obchody s prodejní plochou do 200 metrů čtverečních, lékárny, čerpací stanice, obchody na letištích nebo nádražích nebo na prodejny v nemocnicích. Zákaz se naproti tomu vztahuje i na bazary, zastavárny a výkupny odpadu.

Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky