Sobota bude deštivá. Předpověď počasí na 14. prosince

Počasí u nás bude nadále ovlivňovat tlaková níže nad Britskými ostrovy. Kolem ní bude v čerstvém západním proudění přecházet přes naše území další frontální systém, informuje ČHMÚ.

Ilustrační fotografie

Počasí v noci (22-07):
Zataženo až oblačno, k ránu místy polojasno a na Moravě ojediněle mrznoucí mlhy. Na horách a na západě Čech sněžení, v polohách pod 400 m déšť se sněhem nebo déšť. Jinde srážky jen ojediněle. Nejnižší teploty +2 až -2 °C. Mírný jihozápadní vítr 3 až 7 m/s, na západě místy s nárazy kolem 15 m/s. Na jižní Moravě vítr jen slabý do 3 m/s nebo klidno.

Tlaková tendence: slabý až mírný vzestup

Rozptylové podmínky: dobré, na Moravě místy mírně nepříznivé

Počasí přes den (07-24):
Zataženo až oblačno, ráno místy polojasno a na Moravě ojediněle mrznoucí mlhy. Od západu postupně na většině území déšť se sněhem nebo déšť, v polohách nad 400 m, postupně nad 700 m, sněžení. K večeru ubývání srážek a místy i oblačnosti. Nejvyšší teploty 3 až 7 °C. Mírný jihozápadní, postupně až západní vítr 3 až 7 m/s, na Moravě zpočátku vítr slabý do 3 m/s. Během dne v Čechách přechodně vítr čerstvý 5 až 10 m/s, místy s nárazy 15 až 20 m/s, na horách kolem 25 m/s (90 km/h).

Tlaková tendence: zpočátku slabý pokles, postupně mírný až silný vzestup

Rozptylové podmínky: dobré

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky