Slovensko doporučilo zvážit cesty do několika regionů, i do Prahy

Slovenské ministerstvo zahraničí doporučilo občanům zvážit kvůli koronaviru cesty do některých oblastí v zemích, s nimiž má jinak volný režim cestování. Je mezi nimi i česká metropole Praha, některé oblasti Chorvatska a Francie. Informovala o tom dnes agentura TASR.

Ilustrační fotografie

Slovenské ministerstvo zahraničí doporučilo zvážit nutnost cest do těchto regionů vzhledem k pandemii covidu-19. Pokud už tam lidé pojedou, mají průběžně sledovat situaci a dbát doporučení epidemiologů.

Na seznam, pro něž toto doporučení platí, byly už dříve zařazeny některé nizozemské, irské, polské či britské regiony a celá Malta či Španělsko. Nově tam přibyla celá Belgie, Praha, dvě chorvatské župy, jeden dánský a jeden estonský region a tři francouzské oblasti.

Vedení organizace hlavního města Prague City Tourism, jejímž posláním je péče o rozvoj domácího i zahraničního cestovního ruchu v české metropoli, rozhodnutí slovenského ministerstva rozhodnutí respektuje. "Slováky v naší metropoli vždy rádi přivítáme a doufáme, že do Prahy budou i nadále jezdit," řekla za Prague City Tourism mluvčí společnosti Klára Malá.

Od letošního dubna do června navštívilo Prahu podle Malé téměř 10.000 turistů ze Slovenska. Data k počtu návštěvníků Prahy ze Slovenska o prázdninách k dispozici nejsou. "V rámci kampaně V Praze jako doma nemáme turisty ve statistikách rozdělené podle národnosti," doplnila mluvčí pražské městské organizace.

Na Slovensku se k pondělku dosud potvrdilo 2922 případů nákazy koronavirem SARS-CoV-2, z toho 15 přibylo za poslední den. Úmrtí v souvislosti s covidem-19 eviduje Slovensko 31.

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky