Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Senioři nemají o doručování důchodů domů zájem

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Česká pošta se v dubnu vrátí k výplatě důchodů standardním způsobem. Část seniorů si tak pro penzi bude moci dojít na pobočku. Minulý měsíc kvůli koronaviru všechny důchody pošťáci roznášeli lidem domů. Uvedl to mluvčí Matyáš Vitík. Nejbližším výplatním dnem pro důchody je čtvrtek 2. dubna.

Pošta podle Vitíka vyhodnotila dosavadní způsob výplaty, kdy všechny platby doručovala na konkrétní adresy. Úspěšnost doručování byla 80 procent, lokálně ve velkých městech ale pouze 35 procent.

"Z terénního dotazování mezi důchodci a z reakcí této klientely na pobočkách vyplynulo, že velká část těch, kteří si standardně nechávají posílat důchod na poštu, kde si ho také vyberou, nemají o doručování na adresu zájem a stále preferují návštěvu pobočky. S ohledem na tyto odlišnosti a klientské návyky různých skupin seniorů bude od 2. dubna Česká pošta bude vyplácet důchody standardním způsobem, jaký si důchodce zvolil a na který je zvyklý," dodal Vitík.

Pošta nicméně upozornila na možnost, že pokud je důchod vyplácen na poště, může si důchodce zavolat na svoji pobočku, kde si domluví změnu formy výplaty. Pokud oznámí tuto změnu nejpozději den před výplatním dnem, důchod mu bude ve výplatní den doručen na domluvenou adresu. Dohoda na konkrétním termínu doručení může být i kdykoliv po příslušném výplatním dnu.

Změnu formy výplaty může důchodce oznámit i prostřednictvím formuláře s plnou mocí. Pokud tedy důchodce nepotřebuje, nemusí pobočku České pošty navštěvovat. V opačném případě pošta doporučuje seniorům navštívit pobočky v ranním čase. Hodiny vyhrazené pouze pro důchodce jsou na každé poště od otevření do 9:00 hodiny dopoledne. V tuto dobu nemají na pobočku přístup lidé mladší 65 let.

Na konci minulého týdne bylo 145 pošt z 3200 kvůli koronaviru mimo provoz.

Témata:  důchodci senioři Česká pošta

Aktuálně se děje

22. dubna 2024 20:08

16. dubna 2024 12:03

16. dubna 2024 10:45

15. dubna 2024 11:26

Počasí přinese prudké ochlazení. Místy bude sněžit

V noci přejde přes naše území k východu studená fronta. Za ní k nám kolem tlakové níže nad Pobaltím bude proudit studený a vlhčí vzduch od severozápadu, informuje ČHMÚ.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy