Prodejny domácích potřeb mohou od dnešního rána otevřít

Prodejny domácích potřeb, které nabízejí ochranné prostředky, mohou od dnešního rána otevřít. Rozhodla o tom ve středu vláda. Zákaz prodeje se nově nevztahuje ani na prodej potravin v obchodech, kde lze oddělit sekci potravin od ostatních částí. Týká se to například takzvaného smíšeného zboží.

Ilustrační fotografie
reklama

Podmínkou pro otevření prodejen s domácími potřebami je, že mezi ostatním sortimentem budou nabízet například i respirátory, roušky, ústenky, šátky, šály, rukavice nebo dezinfekci. Pokud toto splní, mohou otevřít od dnešních 06:00. "Chceme umožnit obyvatelům, aby si mohli pohodlně nakoupit prostředky, které dnes musí kupovat v lékárnách nebo specializovaných drogeriích," řekl ve středu ministr dopravy a průmyslu Karel Havlíček (za ANO).

Je to další výjimka ze zákazu maloobchodního prodeje a prodeje služeb v provozovnách, který v pondělí kabinet prodloužil do soboty 11. dubna 06:00. Zákaz se dále netýká například prodejen potravin, lékáren, drogerií, prodejen výpočetní techniky, malých domácích zvířat a potřeb pro ně, novin a časopisů, zahrádkářství, květinářství nebo prodeje zdravotnických prostředků.

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky