Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí: Tropy v Česku vydrží, v polovině týdne hrozí bouřky

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Zpočátku týdne nás čeká slunečné počasí bez srážek, teploty se vyšplhají až k tropickým 30 stupňům. Zlom nastane ve středu.

Vyplývá to z předpovědi počasí Českého hydrometeorologického ústavu.

Předpověď na pondělí:

Jasno až polojasno. Ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 15 až 11 °C, v údolích kolem 9 °C. Nejvyšší denní teploty 27 až 31. Slabý proměnlivý nebo jižní vítr 1 až 4 m/s.

Předpověď na úterý:

Většinou polojasno, postupně přibývání oblačnosti a večer na západě a jihozápadě území ojediněle přeháňky. Nejnižší noční teploty 16 až 12 °C, v údolích kolem 10 °C. Nejvyšší denní teploty 27 až 31 °C. Slabý proměnlivý, postupně jižní až jihozápadní vítr 1 až 4 m/s.

Předpověď na středu:

Zataženo až oblačno, od západu postupně na většině území déšť nebo přeháňky, ojediněle i bouřky. Nejnižší noční teploty 18 až 14 °C. Nejvyšší denní teploty 20 až 25 °C, na východě kolem 26 °C. Slabý, postupně mírný jihozápadní vítr 2 až 6 m/s se bude měnit na severozápadní.

Předpověď na čtvrtek:

Oblačno až polojasno, zpočátku v jihovýchodní polovině území oblačno až zataženo a občas déšť nebo přeháňky. Postupně od západu další ubývání oblačnosti a ustávání srážek. Nejnižší noční teploty 16 až 11 °C, na západě a severozápadě Čech při zmenšené oblačnosti kolem 9 °C. Nejvyšší denní teploty 19 až 23 °C. Mírný severozápadní vítr 3 až 7 m/s, bude odpoledne a večer od západu slábnout.

Vyhlídka počasí od pátku do neděle:

Polojasno až skoro jasno, ráno ojediněle mlhy. V závěru období přibývání oblačnosti a místy přeháňky, ojediněle i bouřky. Nejnižší noční teploty 8 až 4 °C, v neděli 13 až 9 °C. Nejvyšší denní teploty 20 až 24 °C, postupně 23 až 27 °C.

Témata:  počasí léto

Související

Aktuálně se děje

18. července 2024 17:36

Vláda schválila novou výši započitatelných nákladů na bydlení. Dojde také ke sjednocení částek pro byty v evidenci i mimo ni

Česká republika dlouhodobě podporuje ukrajinské občany, kteří hledají útočiště před ruskou agresí na Ukrajině. Zároveň usiluje o to, aby byla posílena jejich samostatná participace na úhradě základních životních potřeb včetně bydlení. Nyní mají někteří uprchlíci možnost bezplatně bydlet v nouzovém ubytování, od 1. září 2024 ale budou související podmínky upraveny. MPSV proto ve spolupráci s dalšími odborníky připravilo návrh, kterým podpoří tyto cizince i po skončení bezplatného nouzového ubytování. Pro zranitelné osoby bude nová částka činit 6 000 Kč měsíčně a pro ostatní osoby s dočasnou ochranou 4 000 Kč měsíčně.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy