Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Jaké počasí nás čeká v pátek? Předpověď na 18. října

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Na přední straně brázdy nízkého tlaku nad západní Evropou bude zvolna postupovat z Německa do Čech zvlněná studená fronta. Před ní k nám bude proudit teplý vzduch od jihozápadu, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07): Oblačno až zataženo, na východě, a zpočátku místy i jinde, polojasno. K ránu na západě a severozápadě ojediněle slabý déšť. Na Českomoravské vrchovině místy, jinde ojediněle mlhy. Nejnižší teploty 10 až 6 °C. Slabý proměnlivý nebo jižní vítr 1 až 4 m/s. Tlaková tendence: setrvalý stav Rozptylové podmínky: mírně nepříznivé Počasí přes den (07-24): Oblačno až zataženo, místy přechodně polojasno. Na severozápadě místy, jinde jen ojediněle slabý déšť nebo mrholení. Ráno a dopoledne na Českomoravské vrchovině místy, jinde jen ojediněle mlhy. Nejvyšší teploty 15 až 19 °C, při déletrvající mlze nebo nízké oblačnosti kolem 13 °C, v 1000 m na horách kolem 11 °C. Slabý, během dne mírný jižní vítr 2 až 6 m/s. Tlaková tendence: zpočátku setrvalý stav, postupně slabý až mírný pokles Rozptylové podmínky: mírně nepříznivé, během dne postupně místy dobré

Témata:  počasí podzim

Aktuálně se děje

9. července 2024 11:05

8. července 2024 10:28

České stavebnictví se propadá. Ničí ho přílišná byrokracie

„Stavět v České republice je drahé, zdlouhavé a administrativně náročné. To může odrazovat velké zahraniční investory i české domácnosti, aby se pouštěli do nových projektů. Navíc stavebnictví nadále zatěžují stále relativně vysoké úrokové sazby a nedostatek pracovních sil,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy