Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí nepotěší. Jak bude ve čtvrtek 19. prosince?

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Oblast vyššího tlaku vzduchu ustoupí ze střední Evropy k východu a na naše území zesílí příliv teplého vzduchu od jihozápadu až jihu, zejména ve vyšších vrstvách atmosféry.

Počasí v noci (22-07): Většinou zataženo nízkou oblačností nebo mlhy, ojediněle mrholení. Na horách a zpočátku místy i jinde polojasno, zejména v Čechách. Nejnižší teploty 4 až 0 °C, na východě místy kolem 6 °C. Slabý jihovýchodní nebo proměnlivý vítr 1 až 4 m/s. Tlaková tendence: slabý vzestup, postupně setrvalý stav Rozptylové podmínky: mírně nepříznivé Počasí přes den (07-24): Většinou zataženo, místy mlhy a ojediněle mrholení. Na horách a postupně na východě území místy, jinde jen ojediněle polojasno. Nejvyšší teploty 4 až 8 °C, při zmenšené oblačnosti, zejména na východě, kolem 12 °C. Slabý jihovýchodní nebo proměnlivý vítr 1 až 4 m/s. V severovýchodní polovině území postupně čerstvý jihovýchodní až jižní vítr 4 až 9 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, na horách kolem 20 m/s (70 km/h). Tlaková tendence: slabý, postupně mírný pokles Rozptylové podmínky: mírně nepříznivé, během dne v severovýchodní polovině území převážně dobré

Témata:  počasí

Aktuálně se děje

30. května 2024 17:27

28. května 2024 12:00

28. května 2024 11:21

Inflace ve střední Evropě opět ožívá. Do konce roku vzroste nad cílové hodnoty centrálních bank

Poslední údaje dokazují, že ve střední Evropě opět dochází k růstu inflace. Po zveřejnění posledních údajů za duben, kdy inflace rostla v Česku, Polsku i Maďarsku, analytici z Allianz Trade očekávají, že inflace poroste po zbytek letošního roku a zvýší se nad cílové hodnoty centrálních bank. Dle prognózy by celková hodnota inflace za rok 2024 měla dosáhnout 3,7 % v Česku, 4,6 % v Polsku a 4,8 % v Maďarsku.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy