Předpověď počasí na víkend

Nadcházející dny budou v Česku spíše zatažené s občasným deštěm nebo přeháňkami. Na horách mohou být přeháňky sněhové nebo smíšené. Teploty přes den zůstanou i o víkendu vysoko nad nulou. V noci mohou k nule spadnout, velký mráz ale meteorologové nečekají. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Ilustrační fotografie
reklama

"Během noci na dnešek se oblačnost na mnoha místech protrhala, takže ráno a dopoledne bude místy svítit slunce. Zároveň však budou od západu během dne oblaky přibývat, takže se opět zatáhne. Na západě Čech je zataženo už nyní," uvedli dnes ráno meteorologové na facebooku. Večer se k zatažené obloze přidá i déšť nebo přeháňky. Častěji bude pršet na horách, nad 1000 metry nad mořem má sněžit. Teploty se odpoledne budou pohybovat kolem sedmi stupňů Celsia.

V pátek bude zataženo s občasným deštěm, nad 1200 metry očekává ČHMÚ déšť se sněhem nebo sněžení. Ve dne bude od severozápadu oblačnost proměnlivá, přeháňky se objeví jen místy, postupně nad 800 metry sněhové. Nejvyšší denní teploty vystoupají až na deset stupňů, v noci by se minima měla držet mezi třemi až sedmi stupni.

Zpočátku víkendu bude oblačno až polojasno. Přeháňky budou častější na horách, ve vyšších polohách má sněžit. Postupně se v sobotu od západu zatáhne a večer bude v Čechách pršet. Později se nad 800 metry nad mořem dá čekat déšť se sněhem nebo sněžení. Nejnižší noční teploty spadnou na nulu, přes den bude až osm stupňů.

Také v neděli bude zataženo s občasným deštěm nebo přeháňkami, ve vyšších polohách mohou být opět srážky smíšené nebo sněhové. Postupně se od severozápadu v Čechách bude oblačnost protrhávat. Nejnižší noční teploty očekávají meteorologové mezi dvěma až šesti stupni, na východě ojediněle i na nule. Přes den pak bude až devět stupňů.

Zamračené počasí s přeháňkami má vydržet i na začátku příštího týdne. Teploty ale klesnou. V noci už budou padat pod nulu, od úterý pak mají být denní maxima nula až pět stupňů.

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky