Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí na noc a úterý 25. května

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Studená fronta bude postupovat přes naše území k východu a za ní se obnoví příliv chladného a vlhkého vzduchu od západu, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07): Zataženo až oblačno, na většině území déšť nebo přeháňky, k ránu na západě a jihozápadě Čech slábnutí srážek. Nejnižší teploty 12 až 8 °C. Mírný jižní vítr 3 až 7 m/s se bude od západu měnit na západní a bude slábnout. Tlaková tendence: slabý až mírný vzestup, na Moravě a ve Slezsku zpočátku slabý až mírný pokles Počasí přes den (07-24): Zataženo až oblačno, na východě a severovýchodě zpočátku déšť, jinde srážky ojediněle. Postupně od západu oblačno až polojasno, místy přeháňky, v západní polovině Čech ojediněle i bouřky. Později večer srážky ojediněle a místy až skoro jasno. Nejvyšší teploty 12 až 16 °C, v 1000 m na horách 7 °C. Mírný jihozápadní až západní vítr 3 až 7 m/s, v Čechách přechodně s nárazy kolem 15 m/s. Večer bude vítr slábnout. Tlaková tendence: slabý vzestup

Témata:  počasí déšť

Aktuálně se děje

28. května 2024 12:00

28. května 2024 11:21

Inflace ve střední Evropě opět ožívá. Do konce roku vzroste nad cílové hodnoty centrálních bank

Poslední údaje dokazují, že ve střední Evropě opět dochází k růstu inflace. Po zveřejnění posledních údajů za duben, kdy inflace rostla v Česku, Polsku i Maďarsku, analytici z Allianz Trade očekávají, že inflace poroste po zbytek letošního roku a zvýší se nad cílové hodnoty centrálních bank. Dle prognózy by celková hodnota inflace za rok 2024 měla dosáhnout 3,7 % v Česku, 4,6 % v Polsku a 4,8 % v Maďarsku.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy