Předpověď počasí na noc a úterý 13. října

Počasí u nás bude ovlivňovat prohlubující se tlaková níže, která bude postupovat z Balkánu nad střední Evropu, informuje ČHMÚ.

Silnice v zimě
reklama

Počasí v noci (22-07):
Zataženo až oblačno, v Čechách místy polojasno a ojediněle mlhy. Ojediněle přeháňky. Na východě déšť, k ránu postupně déšť na celém území Moravy a Slezska. V polohách nad 900 m, na severovýchodě k ránu nad 700 m, srážky smíšené nebo sněhové. Nejnižší teploty 6 až 2 °C, na západě Čech při malé oblačnosti kolem 0 °C. Slabý severozápadní vítr do 4 m/s. Na Moravě a ve Slezsku vítr mírný severní až severovýchodní 2 až 6 m/s, k ránu čerstvý 4 až 8 m/s.

Tlaková tendence: slabý až mírný pokles

Rozptylové podmínky: dobré, v západní polovině Čech mírně nepříznivé

Počasí přes den (07-24):
Převážně zataženo, jen zpočátku na západě Čech místy polojasno a ráno ojediněle mlhy. Na Moravě a ve Slezsku, během dne od východu na většině území, déšť, na severu a severovýchodě později i vydatný. V polohách nad 800 m srážky smíšené nebo sněhové. Nejvyšší teploty 4 až 8 °C, v Čechách až 10 °C, v 1000 m na horách kolem 2 °C, na horách na severu a severovýchodě kolem 0°C. Čerstvý severní, postupně severozápadní vítr 4 až 9 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, na horách na severu a severovýchodě kolem 25 m/s (kolem 90 km/h). V Čechách zpočátku vítr slabý do 4 m/s, zesilovat bude během odpoledne a večera.

KOMENTÁŘ METEOROLOGA: Na severovýchodě a severu území mohou srážkové úhrny dosáhnout ojediněle 50 mm. Na hřebenech Jeseníků a Krkonoš napadne kolem 20 cm nového sněhu.

Tlaková tendence: slabý až mírný pokles

Rozptylové podmínky: dobré, v západní polovině Čech zpočátku mírně nepříznivé

Témata: počasí | sníh | MoneyMAG.cz
Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky