Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí na noc a úterý 13. července. Meteorologové varují před dalšími bouřkami

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Z Německa bude do Čech postupovat zvlněná studená fronta, před ní k nám bude proudit teplý vzduch od jihu, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07): Jasno až polojasno a postupně místy mlhy nebo nízká oblačnost, zejména v západních Čechách a na severovýchodě. Nejnižší teploty 18 až 14 °C. Slabý východní vítr 1 až 4 m/s. Tlaková tendence: setrvalý stav Počasí přes den (07-24): Většinou polojasno, ráno ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Od jihozápadu v Čechách a později večer i na západě Moravy oblačno až zataženo. Odpoledne a večer v Čechách místy přeháňky nebo bouřky, ojediněle i velmi silné. Nejvyšší teploty 27 až 31 °C, na jižní Moravě až 34 °C, v 1000 m na horách kolem 23 °C. Mírný jihovýchodní až východní vítr 2 až 6 m/s, večer se bude v Čechách měnit na západní a v bouřkách přechodně zesílí. KOMENTÁŘ METEOROLOGA: Očekává se ojediněle výskyt velmi silných bouřek s přívalovými srážkami 40 až 80 mm, nárazy větru kolem 20 m/s (70 km/h) a kroupami. Tlaková tendence: mírný pokles, večer v Čechách od západu slabý vzestup

Témata:  počasí bouřky

Aktuálně se děje

23. dubna 2024 12:35

22. dubna 2024 20:08

22. dubna 2024 18:27

Vysoké úroky povzbuzují ekonomiku, soudí američtí finančníci i ekonomové. MMF ale varuje

Mezinárodní měnový fond (MMF) se v minulém týdnu nezvykle ostře pustil do Spojených států. Vadí mu jejich rozhazovačnost. Ta jim prý sice dopomáhá k impresivnímu ekonomickému růstu, leč není dlouhodobě udržitelná. Přílišné výdaje Washingtonu mohou podle MMF celosvětově opětovně zvýšit inflaci a ohrozit rozpočtovou a finanční stabilitu. Jinými slovy, hrozí, že za velké americké dluhy nakonec zaplatíme všichni – ať už krizemi či pořádnou inflací.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy