Předpověď počasí na noc a úterý 11. dubna

Přes naše území přejde k východu okluzní fronta, za kterou se k nám od jihozápadu rozšíří nevýrazný výběžek vyššího tlaku vzduchu, informuje ČHMÚ.

Ilustrační fotografie
reklama

Počasí v noci (22-07):
Jasno až polojasno, od západu přibývání oblačnosti, k ránu v západní polovině Čech místy déšť. Na Moravě a ve Slezsku během noci místy mlhy nebo nízká oblačnost a přibývání frontální oblačnosti až k ránu. Nejnižší teploty 6 až 2 °C, na Moravě a ve Slezsku při bezvětří a jasné obloze ojediněle kolem 0 °C. Mírný jihovýchodní až jižní vítr 2 až 6 m/s, v Čechách na horách a ve výběžcích na severu území s nárazy 15 až 20 m/s (až 70 km/h). Na Moravě a ve Slezsku slabý proměnlivý vítr do 3 m/s nebo klidno.


Tlaková tendence: slabý až mírný pokles


Počasí přes den (07-24):
Zataženo až oblačno, občas déšť nebo přeháňky, na Moravě a ve Slezsku zpočátku ojediněle mlhy a srážky až odpoledne. Nad 1100 m srážky i smíšené nebo sněhové. Během odpoledne a večera od západu proměnlivá oblačnost, místy přeháňky, ojediněle bouřky, i s krupkami. Později večer ubývání oblačnosti a srážek. Nejvyšší teploty 9 až 13 °C, v 1000 m na horách kolem 3 °C. Mírný jihozápadní až západní vítr 3 až 7 m/s, odpoledne místy s nárazy kolem 15 m/s. Večer bude vítr slábnout.

Tlaková tendence: slabý pokles, od západu slabý vzestup

Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky