Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí na noc a úterý 11. dubna

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Přes naše území přejde k východu okluzní fronta, za kterou se k nám od jihozápadu rozšíří nevýrazný výběžek vyššího tlaku vzduchu, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07):Jasno až polojasno, od západu přibývání oblačnosti, k ránu v západní polovině Čech místy déšť. Na Moravě a ve Slezsku během noci místy mlhy nebo nízká oblačnost a přibývání frontální oblačnosti až k ránu. Nejnižší teploty 6 až 2 °C, na Moravě a ve Slezsku při bezvětří a jasné obloze ojediněle kolem 0 °C. Mírný jihovýchodní až jižní vítr 2 až 6 m/s, v Čechách na horách a ve výběžcích na severu území s nárazy 15 až 20 m/s (až 70 km/h). Na Moravě a ve Slezsku slabý proměnlivý vítr do 3 m/s nebo klidno.

Tlaková tendence: slabý až mírný pokles

Počasí přes den (07-24):Zataženo až oblačno, občas déšť nebo přeháňky, na Moravě a ve Slezsku zpočátku ojediněle mlhy a srážky až odpoledne. Nad 1100 m srážky i smíšené nebo sněhové. Během odpoledne a večera od západu proměnlivá oblačnost, místy přeháňky, ojediněle bouřky, i s krupkami. Později večer ubývání oblačnosti a srážek. Nejvyšší teploty 9 až 13 °C, v 1000 m na horách kolem 3 °C. Mírný jihozápadní až západní vítr 3 až 7 m/s, odpoledne místy s nárazy kolem 15 m/s. Večer bude vítr slábnout.

Tlaková tendence: slabý pokles, od západu slabý vzestup

Témata:  počasí déšť

Aktuálně se děje

17. července 2024 15:29

12. července 2024 20:18

12. července 2024 12:12

Více než pětina českých řidičů zažila mikrospánek. Únava za volantem vloni způsobila rekordní počet nehod

Počet nehod zaviněných únavou řidiče dramaticky stoupá, s více než 600 incidenty za prvních pět měsíců letošního roku. Experti doporučují využití moderních bezpečnostních technologií v autech, mezi něž patří také palubní kamery britského výrobce Nextbase. Ty umožňují doplnit „smart“ funkce nových aut i do vozů staršího data výroby.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy