Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí na noc a úterý 10. března

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Výběžek vyššího tlaku vzduchu zeslábne a od západu bude přes naše území přecházet teplá fronta. Za ní k nám začne proudit teplejší oceánský vzduch, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07): Polojasno až oblačno, na východě zpočátku zataženo a ojediněle déšť, v polohách nad 1000 m srážky sněhové. K ránu na západě Čech přibývání oblačnosti. Nejnižší teploty +3 až -1 °C. Slabý západní až jihozápadní vítr do 4 m/s bude v Čechách k ránu částečně zesilovat. KOMENTÁŘ METEOROLOGA: ojediněle tvorba náledí a zmrazků Tlaková tendence: slabý vzestup, postupně setrvalý stav Rozptylové podmínky: dobré, místy mírně nepříznivé Počasí přes den (07-24): Polojasno až oblačno, na západě Čech až zataženo. Během dne od západu zataženo na celém území a postupně občasný déšť, na východě území až později večer. V Čechách zpočátku v polohách nad 800 m srážky sněhové. Nejvyšší teploty 8 až 12 °C, v západní polovině Čech 4 až 8 °C, v 1000 m na horách kolem 2 °C. Mírný jihozápadní vítr 2 až 6 m/s, v Čechách a na severovýchodě území postupně čerstvý 4 až 9 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s. Tlaková tendence: setrvalý stav, postupně mírný pokles Rozptylové podmínky: dobré, jen ráno místy mírně nepříznivé

Témata:  počasí květiny

Aktuálně se děje

13. června 2024 13:35

12. června 2024 11:13

11. června 2024 10:10

Inflace je nižší, než se čekalo, koruna oslabuje

Květnová inflace v Česku byla nižší, než se čekalo. Meziročně činila 2,6 procenta, zatímco meziměsíčně stagnovala. V meziročním vyjádření jde o znatelné zpomalení z dubnové úrovně 2,9 procenta. Trh tak nízkou květnovou inflaci nečekal, pročež koruna v reakci oslabila nad 24,70 za euro – do tohoto pásma se vrátila po necelém týdnu. 

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy