Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí na noc a středu 6. ledna. Meteorologové varují před mokrým sněhem

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Další tlaková níže bude postupovat od jihu přes naše území nad Polsko a v jejím týlu začne na naše území proudit studený vzduch od severu, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07): Převážně zataženo, na severovýchodě až oblačno a ojediněle mlhy i mrznoucí. Místy sněžení, v polohách pod 400 m i déšť se sněhem. K ránu na jihu srážky četnější. Nejnižší teploty +1 až -3 °C. Slabý proměnlivý vítr 1 až 4 m/s. Tlaková tendence: setrvalý stav nebo slabý pokles Rozptylové podmínky: většinou mírně nepříznivé Počasí přes den (07-24): Převážně zataženo, od jihovýchodu občas sněžení, v polohách pod 400 m i déšť se sněhem. V jižních a východních Čechách, na Vysočině a na severozápadě Moravy sněžení i trvalejší. V severozápadních Čechách srážky jen místy. Nejvyšší teploty -1 až +3 °C, v 1000 m na horách kolem -2 °C. Slabý proměnlivý vítr 1 až 4 m/s. KOMENTÁŘ METEOROLOGA: V jižních a východních Čechách, na Vysočině a na severozápadě Moravy očekáváme 3 až 10 cm nového, převážně mokrého sněhu. Tlaková tendence: setrvalý stav Rozptylové podmínky: mírně nepříznivé, postupně místy dobré

Témata:  počasí sníh

Aktuálně se děje

17. července 2024 15:29

12. července 2024 20:18

12. července 2024 12:12

Více než pětina českých řidičů zažila mikrospánek. Únava za volantem vloni způsobila rekordní počet nehod

Počet nehod zaviněných únavou řidiče dramaticky stoupá, s více než 600 incidenty za prvních pět měsíců letošního roku. Experti doporučují využití moderních bezpečnostních technologií v autech, mezi něž patří také palubní kamery britského výrobce Nextbase. Ty umožňují doplnit „smart“ funkce nových aut i do vozů staršího data výroby.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy