Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí na noc a středu 6. ledna. Meteorologové varují před mokrým sněhem

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Další tlaková níže bude postupovat od jihu přes naše území nad Polsko a v jejím týlu začne na naše území proudit studený vzduch od severu, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07): Převážně zataženo, na severovýchodě až oblačno a ojediněle mlhy i mrznoucí. Místy sněžení, v polohách pod 400 m i déšť se sněhem. K ránu na jihu srážky četnější. Nejnižší teploty +1 až -3 °C. Slabý proměnlivý vítr 1 až 4 m/s. Tlaková tendence: setrvalý stav nebo slabý pokles Rozptylové podmínky: většinou mírně nepříznivé Počasí přes den (07-24): Převážně zataženo, od jihovýchodu občas sněžení, v polohách pod 400 m i déšť se sněhem. V jižních a východních Čechách, na Vysočině a na severozápadě Moravy sněžení i trvalejší. V severozápadních Čechách srážky jen místy. Nejvyšší teploty -1 až +3 °C, v 1000 m na horách kolem -2 °C. Slabý proměnlivý vítr 1 až 4 m/s. KOMENTÁŘ METEOROLOGA: V jižních a východních Čechách, na Vysočině a na severozápadě Moravy očekáváme 3 až 10 cm nového, převážně mokrého sněhu. Tlaková tendence: setrvalý stav Rozptylové podmínky: mírně nepříznivé, postupně místy dobré

Témata:  počasí sníh

Související

Aktuálně se děje

24. června 2026 12:15

11. června 2026 19:31

Češi ročně utratí miliardy za padělané cigarety, ukazuje studie

Organizované zločinecké skupiny vybudovaly v Česku nelegální ekonomiku kolem prodeje padělaných cigaret, ze které inkasují nejméně 3,28 miliardy korun ročně. Vyplývá to z nedávné Studie zveřejněné na Národohospodářské fakultě Vysoké školy ekonomické v Praze. „Tři miliardy jsou velmi konzervativní odhad, protože tato částka zahrnuje pouze prokazatelné padělky. Skutečná velikost černého trhu kolem cigaret bude ještě výrazně vyšší,“ upozorňuje autor studie a hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy