Předpověď počasí na noc a středu 14. října. Žene se vydatný déšť i sněžení

Nad jižním Polskem se bude udržovat hluboká tlaková níže, informuje ČHMÚ.

déšť
reklama

Počasí v noci (22-07):
Zataženo, déšť, místy vydatný. Nad 700 m, při intenzivnějších srážkách přechodně i ve středních polohách, déšť se sněhem nebo sněžení. Nejnižší teploty 6 až 2 °C. Čerstvý severozápadní až západní vítr 4 až 9 m/s, místy nárazy kolem 15 m/s, na horách na severu a severozápadě kolem 25 m/s (90 km/h).

KOMENTÁŘ METEOROLOGA: Na severu a severovýchodě území mohou srážkové úhrny dosáhnout ojediněle kolem 50 mm, na Českomoravské vrchovině kolem 30 mm, což povede v zasažených oblastech ke vzestupům hladin vodních toků. V polohách 700 m očekáváme do rána až 10 cm, na hřebenech Krkonoš a Jeseníků až 30 cm sněhu. Těžký mokrý sníh může lámat stromy.

Tlaková tendence: mírný pokles

Rozptylové podmínky: dobré

Počasí přes den (07-24):
Zataženo, déšť, zpočátku místy vydatný. Nad 700 m, ráno při intenzivnějších srážkách i ve středních polohách, déšť se sněhem nebo sněžení. Srážky budou během dne zvolna slábnout a později přecházet v dešťové většinou pod 1100 m. Nejvyšší teploty 4 až 8 °C, v 1000 m na horách kolem 1 °C. Čerstvý západní až severozápadní vítr 5 až 10 m/s, místy nárazy kolem 15 m/s, na horách na severu a severozápadě kolem 25 m/s (90 km/h), se bude měnit na Moravě a ve Slezsku na jihozápadní. Večer bude vítr slábnout.

KOMENTÁŘ METEOROLOGA: Místy se vyskytnou vydatné srážky s úhrnem kolem 30 mm. V polohách nad 700 m očekáváme až 10 cm nového sněhu. Těžký mokrý sníh může lámat stromy.

Tlaková tendence: slabý pokles nebo setrvalý stav, odpoledne a večer postupně slabý až mírný vzestup

Rozptylové podmínky: dobré

Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky