Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí na noc a středu 12. července. Meteorologové varují před bouřkami

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Přes naše území bude od západu přecházet zvlněná studená fronta, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07):Od západu oblačno až zataženo, postupně místy déšť, přeháňky nebo bouřky, ojediněle i silné. Na východě zpočátku jasno nebo skoro jasno. Nejnižší teploty 21 až 17 °C, na severovýchodě až 14 °C. Slabý, postupně mírný jihovýchodní až jižní vítr 2 až 5 m/s se bude měnit na jihozápadní a v bouřkách přechodně zesílí.

KOMENTÁŘ METEOROLOGA:V západní polovině Čech se v bouřkách mohou vyskytnout zejména silnější nárazy větru, krátkodobý intenzivní déšť, případně i kroupy.

Tlaková tendence: setrvalý stav

Počasí přes den (07-24):Oblačno až zataženo, místy přechodně polojasno. Místy přeháňky nebo bouřky, odpoledne a večer ojediněle i silné. Nejvyšší teploty 27 až 32 °C, v 1000 m na horách kolem 21 °C. Mírný jižní až jihozápadní, postupně západní vítr 3 až 7 m/s v bouřkách přechodně zesílí a večer zeslábne.

KOMENTÁŘ METEOROLOGA:V bouřkách se mohou vyskytnout silnější nárazy větru, kroupy a krátkodobý intenzivní déšť.

Tlaková tendence: slabý vzestup nebo setrvalý stav

Témata:  počasí bouřky

Aktuálně se děje

16. května 2024 10:57

Spoření na důchod: Jak si díky penzijnímu spoření snížit daňový základ

Plánovaná důchodová reforma počítá s postupným zhoršováním výpočtu starobního důchodu a poklesu náhradového poměru při odchodu do starobního důchodu. Vlastní spoření a investování na důchod bude ještě důležitější, než je tomu nyní. Zodpovědní občané si přitom mohou díky penzijnímu spoření snižovat daňový základ. 

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy