Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí na noc a sobotu 5. srpna. Meteorologové varují před vydatným deštěm

déšť
déšť
Foto: Pixabay

Počasí u nás bude i nadále ovlivňovat zvlněná studená fronta, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07):Většinou zataženo. Místy, od jihu na většině území déšť nebo přeháňky, na východě a severovýchodě Moravy a Slezska i bouřky. Na severozápadě srážky ojediněle. Nejnižší teploty 16 až 12 °C. Slabý, na Moravě a ve Slezsku postupně mírný vítr severních směrů 3 až 7 m/s.KOMENTÁŘ METEOROLOGA:

Na východě a severovýchodě území během noci ojediněle silnější bouřky, v nichž v kombinaci s deštěm naprší i kolem 30 mm.

Tlaková tendence: setrvalý stav

Počasí přes den (07-24):Většinou zataženo, na většině území s deštěm, místy i trvalejším a vydatným, na východě i přeháňkami, ojediněle i bouřkami. Na západě a severozápadě ojediněle, odpoledne a večer místy přeháňky. Nejvyšší teploty 17 až 21 °C, při trvalejším dešti kolem 15 °C, v 1000 m na horách kolem 13 °C. Mírný vítr severních směrů 3 až 7 m/s začne v západní polovině území odpoledne od západu slábnout.

KOMENTÁŘ METEOROLOGA:Zejména ve východní polovině území místy vydatnější srážky s úhrny i kolem 50 mm.Tlaková tendence: setrvalý stav, postupně slabý pokles

Témata:  počasí déšť

Aktuálně se děje

9. července 2024 11:05

8. července 2024 10:38

Novela zákoníku práce letos přiznává dovolenou také brigádníkům. Kdy mají nárok? Jak dovolenou vypočítat?

Také brigádník potřebuje čas na odpočinek a regeneraci, zvlášť pokud pracuje dlouhodobě. V letošním roce poprvé si mohou lidé pracující na dohody vybírat díky novele zákoníku práce dovolenou stejně jako zaměstnanci pracující na hlavní pracovní poměr. Jak se počítá a za jakých podmínek si ji mohou vzít?

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy