Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí na noc a sobotu 5. listopadu

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Zvlněná studená fronta postoupí z našeho území dále k východu a od jihozápadu se k nám začne rozšiřovat tlaková výše, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07):Zataženo, na většině území déšť, od jihozápadu postupně místy přeháňky a v Čechách protrhávání oblačnosti. Nejnižší teploty 9 až 5 °C, na západě a jihozápadě až 3 °C. Mírný západní až severozápadní, na východě zpočátku jihozápadní vítr 2 až 6 m/s.Tlaková tendence: slabý až mírný vzestup

Rozptylové podmínky: většinou dobré

Počasí přes den (07-24):Převážně oblačno a místy přeháňky. Na Moravě a ve Slezsku zejména zpočátku zataženo a hlavně na severovýchodě déšť. Během odpoledne a večera od západu ubývání srážek a vyjma východu území i oblačnosti. Nejvyšší teploty 8 až 12 °C, v 1000 m na horách kolem 4 °C. Mírný západní až severozápadní vítr 3 až 7 m/s, bude večer slábnout.

Tlaková tendence: slabý až mírný vzestupRozptylové podmínky: většinou dobré

Témata:  počasí podzim

Související

Aktuálně se děje

18. července 2024 17:36

Vláda schválila novou výši započitatelných nákladů na bydlení. Dojde také ke sjednocení částek pro byty v evidenci i mimo ni

Česká republika dlouhodobě podporuje ukrajinské občany, kteří hledají útočiště před ruskou agresí na Ukrajině. Zároveň usiluje o to, aby byla posílena jejich samostatná participace na úhradě základních životních potřeb včetně bydlení. Nyní mají někteří uprchlíci možnost bezplatně bydlet v nouzovém ubytování, od 1. září 2024 ale budou související podmínky upraveny. MPSV proto ve spolupráci s dalšími odborníky připravilo návrh, kterým podpoří tyto cizince i po skončení bezplatného nouzového ubytování. Pro zranitelné osoby bude nová částka činit 6 000 Kč měsíčně a pro ostatní osoby s dočasnou ochranou 4 000 Kč měsíčně.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy