Předpověď počasí na noc a sobotu 22. srpna. Tropy vystřídají silné bouřky

Přes naše území bude postupovat dále k východu zvlněná studená fronta, která postupně ukončí příliv velmi teplého vzduchu od jihozápadu, informuje ČHMÚ.

Ilustrační fotografie

Počasí v noci (22-07):
Jasno nebo skoro jasno. V západní polovině Čech během noci přibývání oblačnosti, na severozápadě k ránu ojediněle přeháňky nebo bouřky. Nejnižší teploty 19 až 15 °C. Slabý jihovýchodní nebo proměnlivý vítr 1 až 4 m/s.

Tlaková tendence: setrvalý stav, ráno na západě slabý vzestup

Počasí přes den (07-24):
V Čechách polojasno až oblačno, od západu přechodně zataženo a místy přeháňky nebo bouřky. Na Moravě a ve Slezsku jasno až polojasno, odpoledne od západu přibývání oblačnosti a k večeru postupně na většině území přeháňky, místy silné bouřky. Nejvyšší teploty 28 až 32 °C, na jihovýchodě Moravy až 34 °C, na západě Čech kolem 25 °C, v 1000 m na horách kolem 24 °C, Krušné hory kolem 21 °C. Mírný jižní nebo jihozápadní vítr 2 až 5 m/s, na frontě čerstvý severozápadní vítr 4 až 8 m/s s nárazy kolem 15 m/s. V bouřkách vítr také přechodně zesílí.

KOMENTÁŘ METEOROLOGA: V bouřkách se zejména na Moravě a ve Slezsku mohou ojediněle vyskytnout kroupy, přívalové srážky s úhrny až 50 mm nebo nárazy větru kolem 20 m/s (70 km/h).

Tlaková tendence: slabý až mírný pokles, od západu přechodně slabý až mírný vzestup

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky