Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí na noc a pondělí 9. prosince

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Za studenou frontou, která přejde přes naše území k východu z neděle na pondělí, k nám bude proudit chladnější vzduch od západu. V pondělí večer začne počasí u nás ovlivňovat další studená fronta od severozápadu, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07): Zataženo až oblačno, na Moravě zpočátku místy až polojasno. Zpočátku v Čechách, postupně i na Moravě a ve Slezsku od severozápadu na většině území občasný déšť, nad 800 m budou srážky přecházet do smíšených nebo sněhových. K ránu budou srážky ubývat a na západě místy až polojasno. Na Moravě místy mlhy, ojediněle i mrznoucí. Nejnižší teploty 7 až 3 °C, na Moravě místy kolem +1 °C. Čerstvý jihozápadní vítr 4 až 9 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, na horách 20 až 25 m/s (70 až 90 km/h). Na Moravě místy mírný jižní až jihovýchodní vítr 2 až 5 m/s. Tlaková tendence: slabý až mírný pokles, od západu slabý vzestup nebo setrvalý stav Rozptylové podmínky: dobré, na střední a jižní Moravě místy mírně nepříznivé Počasí přes den (07-24): Oblačno až zataženo, místy přechodně polojasno. Zejména na horách ojediněle přeháňky, nad 800 m sněhové. K večeru v Čechách od severozápadu srážky četnější a nad 500 m postupně sněhové. Zpočátku na Moravě místy mlhy, ojediněle i mrznoucí. Nejvyšší teploty 5 až 9 °C, v 1000 m na horách kolem 2 °C. Čerstvý jihozápadní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, na horách 20 až 25 m/s (70 až 90 km/h) bude zvolna slábnout a v Čechách se bude večer měnit na západní. Na Moravě mírný jižní až jihovýchodní vítr 2 až 5 m/s. Tlaková tendence: setrvalý stav nebo slabý pokles, později odpoledne a večer od západu mírný až silný vzestup Rozptylové podmínky: dobré

Témata:  počasí

Aktuálně se děje

28. května 2024 12:00

28. května 2024 11:21

Inflace ve střední Evropě opět ožívá. Do konce roku vzroste nad cílové hodnoty centrálních bank

Poslední údaje dokazují, že ve střední Evropě opět dochází k růstu inflace. Po zveřejnění posledních údajů za duben, kdy inflace rostla v Česku, Polsku i Maďarsku, analytici z Allianz Trade očekávají, že inflace poroste po zbytek letošního roku a zvýší se nad cílové hodnoty centrálních bank. Dle prognózy by celková hodnota inflace za rok 2024 měla dosáhnout 3,7 % v Česku, 4,6 % v Polsku a 4,8 % v Maďarsku.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy