Předpověď počasí na noc a pondělí 28. prosince

Počasí u nás bude ovlivňovat hluboká tlaková níže nad Britskými ostrovy a Severním mořem. S ní spojená okluzní fronta začne později odpoledne přecházet od jihozápadu až jihu přes naše území, informuje ČHMÚ.

Ilustrační fotografie
reklama

Počasí v noci (22-07):
Zataženo až oblačno, na horách na severu a místy i ve východní polovině území slabé sněžení. Nejnižší teploty -1 až -5 °C, ve východní polovině území místy kolem 0 °C. Většinou čerstvý jihovýchodní až jižní vítr 7 až 12 m/s, s nárazy 15 až 25 m/s (55 až 90 km/h), na hřebenech hor na severu a severovýchodě ojediněle až 40 m/s (až 145 km/h). V západní polovině Čech a ojediněle i jinde vítr mírný 2 až 6 m/s.

Tlaková tendence: silný, k ránu mírný pokles

Rozptylové podmínky: dobré, na západě i mírně nepříznivé

Počasí přes den (07-24):
Oblačno až zataženo. Ojediněle, později odpoledne a večer od jihu na většině území déšť nebo déšť se sněhem. Na Moravě a ve Slezsku v polohách nad 800 m, v Čechách nad 500 m a na západě Čech i v nižších polohách sněžení. Ojediněle i srážky mrznoucí. Nejvyšší teploty 0 až +4 °C, na Moravě a ve Slezsku ojediněle až 6 °C, v 1000 m na horách kolem -1 °C. Většinou čerstvý jihovýchodní až jižní vítr 7 až 12 m/s, s nárazy 15 až 25 m/s (55 až 90 km/h), na hřebenech hor na severu a severovýchodě ojediněle až 40 m/s (až 145 km/h). V západní polovině Čech a ojediněle i jinde vítr mírný 2 až 6 m/s. Během odpoledne bude vítr od západu slábnout.

Tlaková tendence: mírný pokles

Rozptylové podmínky: dobré

Témata: počasí | MoneyMAG.cz

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky