Předpověď počasí na noc a pondělí 14. února

Po zadní straně tlakové výše nad východní Evropou k nám bude proudit teplejší vzduch. Večer začne počasí v Čechách od západu ovlivňovat studená fronta, informuje ČHMÚ.

Ilustrační fotografie
reklama

Počasí v noci (22-07):
Jasno nebo skoro jasno, na Moravě postupně místy, jinde jen ojediněle nízká oblačnost. K ránu ojediněle mlhy, i mrznoucí. Nejnižší teploty +1 až -3 °C, zejména v západní polovině Čech až -6 °C. Většinou mírný jihovýchodní vítr 4 až 7 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, na horách na severu a severovýchodě 20 až 25 m/s (až 90 km/h). Zejména v západní polovině Čech vítr slabý proměnlivý do 4 m/s.

Tlaková tendence: slabý pokles

Rozptylové podmínky: dobré, zejména v západní polovině Čech mírně nepříznivé

Počasí přes den (07-24):
Jasno nebo skoro jasno, ráno a dopoledne na Moravě místy, jinde jen ojediněle nízká oblačnost. Zpočátku ojediněle mlhy, i mrznoucí. K večeru v Čechách od západu přibývání frontální a na Moravě a ve Slezsku místy tvorba nízké oblačnosti. Nejvyšší teploty 3 až 7 °C, v Čechách ojediněle až 10 °C, v 1000 m na horách kolem -1 °C, na Šumavě až 5 °C. Čerstvý jižní až jihovýchodní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, na horách na severu a severovýchodě 20 až 25 m/s (až 90 km/h) bude k večeru slábnout. V západní polovině Čech vítr slabý do 4 m/s.

Tlaková tendence: slabý až mírný pokles, večer setrvalý stav

Rozptylové podmínky: většinou dobré

Témata: počasí | mraky | MoneyMAG.cz

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky