Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí na noc a pátek 16. dubna

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Kolem tlakové níže nad východní Evropou k nám bude proudit chladný a vlhký vzduch od severu až severovýchodu, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07): Zataženo až oblačno, na většině území, postupně místy občasné sněžení, na horách na severu a severovýchodě trvalejší, pod 300 m i déšť se sněhem. Nejnižší teploty +2 až -2 °C, ojediněle tvorba náledí nebo zmrazků. Mírný severozápadní vítr 2 až 5 m/s. Tlaková tendence: slabý pokles Počasí přes den (07-24): Zataženo až oblačno, místy občasné sněžení, na horách na severu a severovýchodě četnější. Zpočátku v polohách pod 300 m, postupně pod 600 m déšť se sněhem nebo déšť. Nejvyšší teploty 4 až 8 °C, v 1000 m na horách kolem -1 °C. Mírný severozápadní až severní vítr 2 až 6 m/s. Tlaková tendence: setrvalý stav

Témata:  počasí jaro

Související

Aktuálně se děje

13. května 2026 17:00

29. dubna 2026 10:50

24. dubna 2026 12:06

Stát rozdává vstup zdarma. Instituce počítají ztráty

Česká republika zažívá v oblasti památek a kulturních institucí paradox. Na jedné straně stojí rekordní zájem návštěvníků, na straně druhé experiment státu s bezplatným vstupem, který tento zájem dále uměle zesiluje.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy