Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí na noc a neděli 18. července. Bouřky opět potrápí Česko

déšť
déšť
Foto: Pixabay

Počasí u nás bude ještě ovlivňovat výšková tlaková níže nad Jaderským mořem, která se začne vyplňovat. Po přední straně tlakové výše nad Britskými ostrovy k nám během dne začne proudit sušší vzduch od severozápadu, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07): Oblačno až zataženo, na většině území přeháňky nebo déšť, místy bouřky, na východě i velmi silné. Postupně v severozápadní polovině Čech ubývání srážek a částečně i oblačnosti. Nejnižší teploty 19 až 15 °C, na západě až 13 °C. Mírný severní až severozápadní vítr 2 až 6 m/s, v bouřkách přechodně zesílí. KOMENTÁŘ METEOROLOGA: Na východě se v přívalových deštích mohou vyskytnout lokálně úhrny kolem 60 mm během krátké doby. Tlaková tendence: setrvalý stav, k ránu slabý vzestup Počasí přes den (07-24): Převážně polojasno a ojediněle přeháňky. V jihovýchodní polovině území zataženo až oblačno a na místy déšť, přeháňky nebo bouřky, i velmi silné. Během dne od severozápadu pozvolné ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Nejvyšší teploty 23 až 27 °C, v 1000 m na horách kolem 17 °C. Mírný severní až severozápadní vítr 3 až 7 m/s. KOMENTÁŘ METEOROLOGA: Na východě se v přívalových deštích mohou zpočátku vyskytnout lokálně úhrny kolem 60 mm během krátké doby. Tlaková tendence: převážně setrvalý stav

Témata:  počasí déšť

Aktuálně se děje

21. května 2024 10:38

Bitcoin má blízko ke zlomení historického cenového rekordu, pomoci mu může Nvidie

Cena nejstarší a nejrozšířenější světové kryptoměny bitcoinu se dnes vyšplhala do blízkosti svého dějinného maxima. Na to vystoupala letos v polovině března a činí takřka 73 800 dolarů za kus. Dnes se bitcoin podle dat agentury Bloomberg prodával až za více než 71 929 dolarů poté, co se v mezidobí jeho cena citelně propadla, až do blízkosti 56 500 dolarů dne 1. května. 

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy