Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 20. května

počasí
počasí
Foto: Michael Zelinka / INCORP images

Po přední straně oblasti vyššího tlaku vzduchu nad západní Evropou a postupně i střední Evropou bude na naše území nadále proudit chladnější a vlhčí vzduch od západu až severozápadu, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07): Oblačno až polojasno, ve východní polovině území až zataženo. Ojediněle přeháňky. K ránu ojediněle mlhy. Nejnižší teploty 9 až 5 °C, v Čechách ojediněle až 3 °C. Slabý severozápadní až západní vítr 1 až 4 m/s. Tlaková tendence: slabý až mírný vzestup Počasí přes den (07-24): Většinou oblačno, ojediněle, během dne na většině území přeháňky, ojediněle bouřky. Večer ubývání oblačnosti. Nejvyšší teploty 13 až 17 °C, v 1000 m na horách kolem 9 °C. Slabý, během dne mírný severozápadní až západní vítr 2 až 6 m/s. Tlaková tendence: slabý vzestup nebo setrvalý stav

Témata:  počasí déšť

Aktuálně se děje

28. května 2024 12:00

27. května 2024 11:26

26. května 2024 11:09

Evropské banky v Rusku vícenásobně navyšují své tamní zisky, ovšem díky Putinově válečné ekonomice

Dny Raiffeisenbank v Rusku jsou zřejmě sečteny. Vláda USA nyní „Rajfce“ hrozí, že ji odpojí od dolaru, pokud by z Ruska neodešla. Přitom na hrubém zisku celé rakouské nadnárodní skupiny Raiffeisen Bank International, působící i v Česku, se ruský trh podílí z více než 50 procent; od invaze Ruska na Ukrajinu dále narostl. Hrozba USA ale zřejmě banku přiměje prodat svůj ruský majetek, čítající v přepočtu zhruba 120 miliard korun, za symbolický jeden rubl. Už nyní pro ni celá záležitost představuje značné reputační riziko.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy