Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 18. února

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Ze západní do střední Evropy bude postupovat okludující frontální systém. Počasí na východě území ovlivní tlaková výše přesouvající se z Pobaltí nad Ukrajinu, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07): Oblačno až polojasno, během noci místy tvorba nízké oblačnosti nebo mlh, i mrznoucích. Na severovýchodě a východě až zataženo a ojediněle déšť nebo déšť se sněhem, nad 800 m sněžení. Nejnižší teploty +2 až -3 °C, při zmenšené oblačnosti a uklidnění větru až -5 °C. Zpočátku mírný západní až severozápadní vítr 2 až 5 m/s, postupně slabý proměnlivý do 3 m/s nebo klidno. KOMENTÁŘ METEOROLOGA: Ojediněle tvorba náledí. Tlaková tendence: setrvalý stav nebo slabý vzestup Rozptylové podmínky: zpočátku většinou dobré, postupně mírně nepříznivé Počasí přes den (07-24): Oblačno až polojasno, zpočátku místy, postupně jen ojediněle nízká oblačnost nebo mlhy, zpočátku i mrznoucí. Na východě zpočátku ojediněle déšť nebo déšť se sněhem, nad 800 m sněžení. K večeru od západu postupně až zataženo. Nejvyšší teploty 5 až 10 °C, při déletrvající nízké oblačnosti nebo mlze kolem 3 °C, v 1000 m na horách kolem +2 °C, na Šumavě kolem +4. Slabý proměnlivý, postupně většinou mírný jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s. Tlaková tendence: zpočátku setrvalý stav, postupně slabý až mírný pokles Rozptylové podmínky: mírně nepříznivé, během dne postupně většinou dobré

Témata:  počasí zima

Aktuálně se děje

14. června 2024 9:44

13. června 2024 13:35

12. června 2024 11:13

12. června 2024 10:38

Léto je zátěž pro laky karoserií, zapečený ptačí trus může způsobit poškození vrchní vrstvy laku

Pravidelné mytí karoserie je nejenom vizitkou majitele, ale také důležitým nástrojem péče o automobil. Letní měsíce navíc mohou být pro laky karoserií problém a takzvaně zapečený ptačí trus může způsobit poškození vrchní vrstvy laku. V tomto období je tedy třeba mýt vůz častěji a operativněji. Jak vybrat správnou automyčku? Každý typ má své výhody a nevýhody. Na co si dát také pozor?

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy