Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 18. března

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Mezi tlakovou výší nad Britskými ostrovy a oblastí nízkého tlaku nad východní Evropou bude do střední Evropy dál proudit studený a vlhký vzduch od severu, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07): Oblačno až polojasno, místy sněžení nebo sněhové přeháňky. Nejnižší teploty 0 až -4 °C, při zmenšené oblačnosti až -6 °C. Ojediněle tvorba náledí nebo zmrazků. Mírný severozápadní až severní vítr 2 až 5 m/s. Tlaková tendence: slabý vzestup nebo setrvalý stav Rozptylové podmínky: dobré, k ránu místy mírně nepříznivé Počasí přes den (07-24): Oblačno, místy sněžení nebo sněhové přeháňky, přes den až zataženo a srážky na většině území, v polohách pod 300 m přechodně i smíšené. Nejvyšší teploty 2 až 7 °C, v 1000 m na horách kolem -3 °C. Mírný severozápadní až severní vítr 2 až 6 m/s bude k večeru slábnout. Tlaková tendence: mírný pokles, večer setrvalý stav Rozptylové podmínky: dobré, večer mírně nepříznivé

Témata:  počasí

Aktuálně se děje

28. května 2024 12:00

28. května 2024 11:21

Inflace ve střední Evropě opět ožívá. Do konce roku vzroste nad cílové hodnoty centrálních bank

Poslední údaje dokazují, že ve střední Evropě opět dochází k růstu inflace. Po zveřejnění posledních údajů za duben, kdy inflace rostla v Česku, Polsku i Maďarsku, analytici z Allianz Trade očekávají, že inflace poroste po zbytek letošního roku a zvýší se nad cílové hodnoty centrálních bank. Dle prognózy by celková hodnota inflace za rok 2024 měla dosáhnout 3,7 % v Česku, 4,6 % v Polsku a 4,8 % v Maďarsku.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy