Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí: Konec týdne proprší, na horách napadne sníh

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Konec týdne proprší, na horách připadne sníh. Průměr nejvyšších denních teplot se bude do soboty pohybovat kolem osmi stupňů Celsia, v neděli se mírně oteplí, při zmenšené oblačnosti až na 14 stupňů Celsia. V noci by se měly teploty udržet většinou nad nulou. Vyplývá to z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

"Počasí dnes i v dalších dnech bude deštivé, a to vlivem zvlněné studené fronty spojené s tlakovou níží, která bude ze Středomoří postupovat k severu až severovýchodu. Dnes čekáme srážky hlavně ve východní polovině území, a to i vydatnější, jinde se objeví jen ojedinělé přeháňky," uvedl ČHMÚ na facebooku. Dnešní ráno podle meteorologů už nebylo mrazivé jako ve středu, nejčastěji bylo mezi osmi a čtyřmi stupni Celsia. Přes den se maxima dostanou na šest až deset stupňů Celsia, v severozápadní polovině Čech a na krajním východě místy až na 12 stupňů.

V pátek zaprší na většině území. "Zejména v oblasti Českomoravské vrchoviny budou srážky trvalé a vydatnější a část z nich bude padat ve formě mokrého sněhu," sdělili meteorologové. Nejnižší noční teploty očekávají meteorologové šest až dva stupně Celsia, ojediněle až nula. Přes den pak tři až osm stupňů, na severovýchodě kolem deseti stupňů Celsia.

Zataženo až oblačno, na většině území s deštěm nebo přeháňkami bude i v sobotu. V polohách nad 1000 metrů nad mořem a při intenzivnějších srážkách přechodně nad 500 metrů budou i srážky sněhové. V neděli očekávají meteorologové občasný déšť a přeháňky, nejvyšší denní teploty vystoupají až na 12 stupňů Celsia, při zmenšené oblačnosti až 14 stupňů. Podobný ráz počasí čeká Česko podle předpovědi i na začátku příštího týdne.

Témata:  počasí déšť

Aktuálně se děje

13. června 2024 13:35

12. června 2024 11:13

11. června 2024 10:10

Inflace je nižší, než se čekalo, koruna oslabuje

Květnová inflace v Česku byla nižší, než se čekalo. Meziročně činila 2,6 procenta, zatímco meziměsíčně stagnovala. V meziročním vyjádření jde o znatelné zpomalení z dubnové úrovně 2,9 procenta. Trh tak nízkou květnovou inflaci nečekal, pročež koruna v reakci oslabila nad 24,70 za euro – do tohoto pásma se vrátila po necelém týdnu. 

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy