Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí: Česko čeká týden s tropickými teplotami, místy se objeví i silné bouřky

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Do Česka míří tropy, ode dneška do čtvrtka se nejvyšší denní teploty budou pohybovat kolem 30 stupňů Celsia, v pátek se pak mírně ochladí. Místy se v týdnu vyskytnou bouřky, mohou být i silné.

Vyplývá to z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). První tropický den letošního roku zažilo Česko v neděli, v Plzni - Bolevci bylo 30,3 stupně Celsia. Loni byl zaznamenám první tropický den téměř o měsíc dřív.

"Dnes čekáme na obloze víc oblaků, ale protože k nám začíná před zvlněnou studenou frontou proudit teplý vzduch, bude v průměru o něco tepleji než včera (v neděli). Dá se tak předpokládat, že se dnes objeví další stanice, kde se vyskytne tropický den," uvedl ČHMÚ na svém facebooku. Nejvyšší denní teploty dnes meteorologové očekávají mezi 26 a 30 stupni Celsia.

V úterý bude ještě o něco tepleji, nejvyšší teploty vystoupají až ke 32 stupňům Celsia. Místy se vyskytnou přeháňky a bouřky, ojediněle i silné. Ve východní polovině území se srážky objeví jen ojediněle. Podobný ráz počasí vydrží i ve středu a ve čtvrtek, v oba dva dny očekávají meteorologové nejvyšší denní teploty mezi 27 a 31 stupni Celsia. V pátek teploty přes den klesnou na 22 až 26 stupňů Celsia.

Teplo bude v týdnu i v noci, mohla by tak být zaznamenána první letošní tropická noc, kdy teploty neklesnou pod 20 stupňů Celsia. Nejteplejší noc očekávají meteorologové v pátek, kdy nejnižší noční teploty předpokládají mezi 19 a 15 stupni Celsia.

Témata:  počasí léto

Související

Aktuálně se děje

18. července 2024 17:36

Vláda schválila novou výši započitatelných nákladů na bydlení. Dojde také ke sjednocení částek pro byty v evidenci i mimo ni

Česká republika dlouhodobě podporuje ukrajinské občany, kteří hledají útočiště před ruskou agresí na Ukrajině. Zároveň usiluje o to, aby byla posílena jejich samostatná participace na úhradě základních životních potřeb včetně bydlení. Nyní mají někteří uprchlíci možnost bezplatně bydlet v nouzovém ubytování, od 1. září 2024 ale budou související podmínky upraveny. MPSV proto ve spolupráci s dalšími odborníky připravilo návrh, kterým podpoří tyto cizince i po skončení bezplatného nouzového ubytování. Pro zranitelné osoby bude nová částka činit 6 000 Kč měsíčně a pro ostatní osoby s dočasnou ochranou 4 000 Kč měsíčně.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy