Policie zasahuje v centrále ČEZ

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) dnes zasahují v centrále energetické firmy ČEZ. Informaci serveru iDNES.cz potvrdil ČTK mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. Podle něj se ale vyšetřování související s prohlídkou netýká přímo ČEZ. Mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej ČTK sdělil pouze, že policisté provádějí úkony trestního řízení.

Ilustrační fotografie
reklama

"Náš útvar dnešního dne provádí úkony trestního řízení. Více informací v tuto chvíli poskytovat nebudeme," oznámil Ibehej. "Probíhá prohlídka kanceláří. Podle informací, které máme, se šetření netýká přímo ČEZ. Poskytujeme plnou součinnost," řekl mluvčí ČEZ Kříž.

Podle iDNES.cz se zásah týká prověřování daňové trestné činnosti a korupce. Detektivové prohledali jednu z kanceláří a provádějí i domovní prohlídky, píše server.

ČEZ je největší česká energetická firma a jejím majoritním akcionářem je stát, který prostřednictvím ministerstva financí drží zhruba 70 procent akcií společnosti. Čistý zisk skupiny ČEZ za tři čtvrtletí letošního roku klesl meziročně o zhruba sedm miliard na 6,7 miliardy korun. Tržby činily 156 miliard korun, což je přibližně stejně jako za stejné období loni.

Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky