Policie odhalila organizovanou skupinu lidí. V rámci kroužků zneužívali děti

Policie v Česku odhalila skupinu, jejíž členové jsou podezřelí ze zneužívaní dětí, a to například v rámci sportovních či jiných kroužků. Dva lidé jsou stíháni vazebně, v případu hrozí mnohaleté tresty odnětí svobody.

Policie ČR

Na případ upozornil Český rozhlas-Radiožurnál. Policisté nejprve vyšetřovali dva případy nezávisle na sobě, aby zjistili, že muži podezřelí ze zneužívání jsou členy skupiny, v jejímž rámci se předávají zkušenosti a rady, jak se dostávat k dětem. Dokonce mělo docházet i ke sdílení fotek nahých dětí.

Skupina má být tvořena jednotlivci i skupinkami stejně zaměřených osob z několika krajů. Policie v rámci případu, o němž zatím nechce sdělovat bližší podrobnosti, provedla domovní prohlídky a obvinila několik lidí. Dva muži byli soudem odesláni do vazby. 

Podle policie ukázala probíhající trestní řízení, že existuje propojení mezi pachateli v různých krajích. "Spočívá především ve vyměňování poznatků a doporučení a také ve stejném modu operandi, tedy zneužívání zájmových či volnočasových aktivit pro děti a mládež k mravnostní trestné činnosti," uvedl policejní mluvčí Ondřej Moravčík.

Radiožurnál upozornil na dva konkrétní případy. Devětačtyřicetiletý muž organizoval na dvou základních školách v jihočeském Táboře sportovní a počítačový kroužek. Činnosti se věnoval 18 let, podle zjištění kriminalistů přes deset dětí zneužil. Obviněn je od loňského jara a nyní stojí před soudem, kde mu hrozí 12 let vězení. Muž se přiznal a sám nastoupil na sexuologickou léčbu. 

Stejně dlouhý trest odnětí svobody hrozí čtyřicetiletému muži z Ostravy, který je podezřelý ze zneužívání chlapců ve věku od 10 do 15 let na akcích v Moravskoslezském kraji i v zahraničí.

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky