Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Počasí moc nepotěší. Předpověď na noc a čtvrtek 9. července

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Teplá fronta bude postupovat přes střední Evropu k východu. Za ní k nám začne proudit teplejší vzduch od jihozápadu, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07): Většinou zataženo a místy přeháňky nebo občasný déšť. Na severu a severovýchodě přechodně oblačno. Nejnižší teploty 15 až 11, na severu až 8 °C. Slabý proměnlivý vítr 1 až 4 m/s. Tlaková tendence: setrvalý stav Počasí přes den (07-24): Převážně zataženo a místy občasný déšť. Během dne od jihozápadu protrhávání oblačnosti a ojediněle přeháňky nebo i bouřka. Nejvyšší teploty 19 až 23 °C, na jihu až 26 °C, v 1000 m na horách kolem 14 °C, na Šumavě kolem 19 °C. Slabý proměnlivý, přes den mírný jihozápadní vítr 2 až 6 m/s. Tlaková tendence: slabý pokles

Témata:  počasí

Aktuálně se děje

14. června 2024 9:44

13. června 2024 13:35

12. června 2024 11:43

Francii hrozí dluhová krize, varuje tamní ministr financí. Současně hrozí další zhoršení ratingu

Francii hrozí dluhová krize, pokud v blížících se parlamentních volbách zvítězí partaj Marine Le Penové. Varuje ministr financí Bruno Le Marie. Jeho výrok je sice politicky motivovaný a má vystrašit francouzské voliče, zároveň je však logicky doznáním, že Emmanuel Macron a jeho kabinet, do nějž Le Marie patří, nedokázali dluh druhé největší ekonomiky eurozóny ani po letech vládnutí dostat na udržitelnější dráhu vývoje. Pokud by se tak stalo, ani Le Penová by nemohla veřejné finance rozhodit natolik, že nastane dluhová krize – a ani by o tom nemohlo být soudné řeči, byť v předvolebním zápolení. 

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy