Po sněhu zkomplikuje život v Česku náledí, varují meteorologové

Od dnešního podvečera hrozí v celém Česku náledí a vznik zmrazků z tajícího sněhu. Varování Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) platí do pátečního dopoledne, náledí ale může přetrvávat i v dalších dnech. Opatrní by měli být především motoristé, ale i chodci.

Ilustrační fotografie

Výstraha meteorologů platí pro celou Českou republiku od dnešních 17:00 do pátečních 10:00. "V důsledku poklesu teplot pod bod mrazu se bude večer tvořit náledí nebo zmrazky z natátého sněhu," uvádějí meteorologové. Náledí a zmrazky mohou podle nich přetrvávat a opakovaně se tvořit i v dalších dnech.

Kvůli náledí bude hrozit zvýšené riziko úrazů v důsledku uklouznutí. Při pohybu venku je proto třeba chodit velmi opatrně, starší nebo méně mobilní lidé by podle meteorologů měli omezit vycházení.

Problémy, včetně zvýšené nehodovosti, může náledí způsobit také motoristům. Řidičům se doporučuje sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně.

Už dnes, podobně jako ve středu, komplikoval dopravu v Česku sníh. Zůstává mnohde ležet na silnicích a někde sněží dál. Podle meteorologů by už ale nemělo napadnout tolik sněhu jako ve středu. Komplikace způsobil těžký a mokrý sníh i v dodávkách proudu.

Témata: sníh | Česko | náledí | MoneyMAG.cz

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky