Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Po rekordně teplé neděli čeká Česko další slunečný den a až 23 stupňů

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Po rekordně teplé neděli čeká Česko další slunečný den, teploty by měly vystoupat až na 23 stupňů Celsia. Informoval o tom dnes na twitteru Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). V úterý začne pršet a od poloviny týdne se postupně ochladí.

"Příliv teplého vzduchu od jihozápadu na naše území po okraji tlakové výše nad východní Evropou bude vrcholit," uvedl v dnešní předpovědi web ČHMÚ. Na horách bude kolem 15 stupňů, pro Šumavu očekává předpověď 18 stupňů Celsia.

Od úterý se obloha zatáhne, mělo by být zataženo s deštěm nebo přeháňkami a teplotami do 20 stupňů Celsia. Ve středu bude pokles teplot pokračovat. Denní maxima nepřekročí 15 stupňů, ke konci pracovního týdne bude polojasno a 13 stupňů Celsia. O víkendu se mírně oteplí, ale bude zase pršet.

V neděli byly rekordy pro 16. října překročeny na 20 meteorologických stanicích ze zhruba 160 meteorologických stanic, které jsou v provozu alespoň 30 let. "Ve Strakonicích se teplota vzduchu dostala na rovných 25 stupňů Celsia, můžeme tedy říci, že na této stanici zaznamenali letní den," uvedl dnes ČHMÚ.

Témata:  počasí podzim

Aktuálně se děje

22. dubna 2024 20:08

16. dubna 2024 12:03

16. dubna 2024 10:45

15. dubna 2024 11:26

Počasí přinese prudké ochlazení. Místy bude sněžit

V noci přejde přes naše území k východu studená fronta. Za ní k nám kolem tlakové níže nad Pobaltím bude proudit studený a vlhčí vzduch od severozápadu, informuje ČHMÚ.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy