Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Oteplení a bouřky? Předpověď počasí na noc a čtvrtek 10. října

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Kolem tlakové níže nad severozápadní Evropou k nám bude proudit vlhký vzduch od západu. Později večer se k nám začne od jihozápadu rozšiřovat výběžek vyššího tlaku vzduchu, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07): Oblačno až zataženo, místy přeháňky, na Moravě a ve Slezsku zpočátku déšť. Jen ojediněle až polojasno. Nejnižší teploty 10 až 6 °C. Čerstvý jihozápadní vítr 4 až 8 m/s. Tlaková tendence: setrvalý stav nebo slabý vzestup Rozptylové podmínky: dobré Počasí přes den (07-24):Proměnlivá oblačnost, místy přeháňky, na horách četnější, ojediněle i bouřka. K večeru ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Nejvyšší teploty 10 až 14 °C, v 1000 m na horách kolem 6 °C. Čerstvý západní až jihozápadní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, na hřebenech hor kolem 20 m/s bude k večeru slábnout. Tlaková tendence: slabý až mírný vzestup Rozptylové podmínky: dobré

Témata:  počasí podzim

Aktuálně se děje

28. května 2024 12:00

27. května 2024 11:26

26. května 2024 11:09

Evropské banky v Rusku vícenásobně navyšují své tamní zisky, ovšem díky Putinově válečné ekonomice

Dny Raiffeisenbank v Rusku jsou zřejmě sečteny. Vláda USA nyní „Rajfce“ hrozí, že ji odpojí od dolaru, pokud by z Ruska neodešla. Přitom na hrubém zisku celé rakouské nadnárodní skupiny Raiffeisen Bank International, působící i v Česku, se ruský trh podílí z více než 50 procent; od invaze Ruska na Ukrajinu dále narostl. Hrozba USA ale zřejmě banku přiměje prodat svůj ruský majetek, čítající v přepočtu zhruba 120 miliard korun, za symbolický jeden rubl. Už nyní pro ni celá záležitost představuje značné reputační riziko.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy