O víkendu se ochladí, teploty vystoupají jen k deseti stupňům

O nadcházejícím víkendu se ochladí, teploty vystoupají na většině území jen k deseti či 11 stupňům. Ve vyšších polohách může sněžit. Vítr se postupně uklidní, v neděli by měl být už jen mírný. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu na příští dny.

Ilustrační fotografie
reklama

V pátek bude zpočátku oblačno až polojasno, na horách očekávají meteorologové ojediněle přeháňky. Odpoledne se ale od západu zatáhne a bude pršet. V Čechách mohou být v místech nad 800 metrů nad mořem srážky smíšené nebo sněhové. Nejvyšší denní teploty vystoupají ke 12 stupňům, na jihovýchodě země může být o dva stupně tepleji. Povane čerstvý západní vítr s nárazy až kolem 70 kilometrů za hodinu. Během dne bude vítr zvolna slábnout.

V sobotu očekávají meteorologové na většině území déšť nebo přeháňky, nad 900 metrů nad mořem mohou být během dne smíšené nebo sněhové. Odpoledne bude srážek i oblačnosti ubývat. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi pěti a jedním stupněm Celsia, na jihovýchodě kolem šesti stupňů. Nejvyšší denní teploty dosáhnou šesti až deseti stupňů, na jihovýchodě může být až 12 stupňů. Vítr bude v nárazech foukat rychlostí až kolem 50 kilometrů za hodinu, večer zeslábne.

V neděli bude v Česku proměnlivá oblačnost, místy přeháňky, které mohou být od 700 metrů nad mořem smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty klesnou k plus třem až minus jednomu stupni Celsia. Přes den teploměr ukáže sedm až 11 stupňů. Povane mírný severozápadní vítr.

Po víkendu se pak má opět oteplit, teploty postupně během týdne vystoupají ke 20 stupňům.

Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky