O víkendu bude pršet, teploty se budou držet do 20 stupňů

V pátek budou v Česku doznívat srážky, které zemi zasáhnou už dnes. Nejvyšší denní teploty mohou v pátek ještě vystoupat k letním 25 stupňům, o víkendu se ale budou držet do 20 stupňů. Místy bude pršet. Po víkendu se opět oteplí až na 26 stupňů. Vyplývá to z aktuální předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Ilustrační fotografie
reklama

Dnes bude postupně na většině území pršet, místy se mohou vyskytnout i bouřky, při kterých meteorologové ojediněle očekávají přívalový déšť s úhrny kolem 40 mm, kroupy nebo nárazy větru kolem 20 m/s. Varování před silnými bouřkami platí dnes od 13:00 do 22:00 pro východní část Libereckého kraje, dále pro Královéhradecký a Pardubický kraj, část Vysočiny a Jihomoravský, Olomoucký, Zlínský a Moravskoslezský kraj.

V pátek budou na severovýchodě země ještě doznívat srážky a další oblačnost s přeháňkami a místy bouřkami bude přibývat postupně od západu a jihozápadu. Nejnižší noční teploty klesnou na 15 až 11 stupňů, přes den bude 21 až 25 stupňů.

V sobotu bude zataženo až oblačno, ve východní polovině země bude zpočátku občas pršet, někde i vydatně. Od jihozápadu bude přechodně oblačno. Ojediněle se mohou vyskytnout bouřky.

Také v neděli bude oblačno až zataženo, jen přechodně polojasno. Místy budou přeháňky. Srážky a oblačnost budou ubývat večer od západu.

Noční teploty očekávají meteorologové v sobotu mezi 14 a deseti stupni, v neděli o stupeň nižší. Po oba víkendové dny se může ráno objevit mlha. Nejvyšší denní teploty se budou o víkendu držet mezi 16 a 20 stupni.

Po víkendu se vyjasní a teploty v pondělí mohou vystoupat přes den nad 20 stupňů, v průběhu týdne pak může být až 26 stupňů.

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky